Wiadomości

Bolt uruchamia elektryczne hulajnogi w Gorzowie

12 maja 2021, 13:11
fot. facebook/Bolt
Od czwartku 13 maja w Gorzowie będą działać dwie sieci, oferujące usługę przejażdżki na elektrycznej hulajnodze. Obok dobrze znanych już hulajnóg sieci Blinkee.city, pojawią się pojazdy sieci Bolt. Zasada uruchomienia pojazdu będzie podobna, jaka obecnie działa przy hulajnogach Blinkee.city.

Po Gorzowie będzie można poruszać się już nie tylko taksówkami firmy Bolt, ale od czwartku 13 maja również elektrycznymi hulajnogami tej firmy. Osoby, które są już użytkownikami aplikacji Bolt, zobaczą symbol hulajnogi w swojej aplikacji. Wybranie symbolu przeniesie użytkownika do “wypożyczalni” jednośladów. 

Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR umieszczony na kierownicy urządzenia. Przed rozpoczęciem pierwszego przejazdu każdy użytkownik będzie musiał zapoznać się z instrukcją i wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy oraz parkowania pojazdu. Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji Bolt, mogą pobrać ją z Google Play (Android) lub App Store (iOS). Odblokowanie elektrycznej hulajnogi jest bezpłatne, korzystający z aplikacji w Gorzowie Wielkopolskim będą płacić 0,50 zł za każdą minutę jazdy.

Hulajnogi Bolt dostępne w Gorzowie będą bardzo lekkie, ponieważ ważą zaledwie 17 kilogramów dzięki wykorzystaniu aluminium. Ich pojemny akumulator pozwala na przejechanie nawet 40 km na jednym ładowaniu. Jednoślad osiąga maksymalną prędkość 25 km/h, przednie i tylne oświetlenie zapewniają bezpieczeństwo podczas korzystania w godzinach późno popołudniowych. Pompowane opony natomiast poprawiają przyczepność do podłoża i płynną jazdę.

-  Edukacja i rozmowy z przedstawicielami miast na każdym etapie prowadzenia wypożyczalni to kluczowe elementy naszej działalności. Dopasowujemy nasze operacje do potrzeb lokalnej społeczności, wprowadzamy konieczne ograniczenia w zakresie prędkości jazdy i parkowania. To, że mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego już mogą korzystać z naszych rozwiązań mikromobilnych potwierdza, że obrana strategia jest skuteczna. Naszym celem jest zwiększenie mobilności mieszkańców miast poprzez udostępnianie innowacyjnych metod transportu mając na uwadze dbałość o środowisko naturalne - mówi Valerii Romanov, Bolt Rentals Country Manager w Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości