Wiadomości

Radni ocenią pracę prezydenta Gorzowa. Czy Jacek Wójcicki dostanie absolutorium?

12 maja 2021, 20:18
fot. archiwum
Podczas sesji Rady Miasta, która odbędzie się w środę 26 maja gorzowscy radni zdecydują czy udzielają prezydentowi Jackowi Wójcickiemu wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu za 2020 rok. W dyskusji nad raportem o stanie miasta, mogą wziąć również udział mieszkańcy.

W środę 26 maja w trybe on-line odbędzie się Sesja Rady Miasta Gorzowa podczas której zostanie zaprezentowany raport o stanie miasta. Raport o stanie miasta ma 321 stron i został podzielony na kilka działów tematycznych: obszar spraw społecznych, sfera gospodarcza, sfera finansowa oraz sfera samorządowego zarządzania miastem. Raport o stanie miasta możesz przeczytać TUTAJ.

Następnie odbędzie się debata, w której udział mogą wziąć również mieszkańcy. - W debacie może wziąć udział 15 mieszkańców. Przewodniczący Rady Miasta Gorzowa będzie im udzielał głosu uwzględniając kolejność zgłoszeń. Mieszkaniec Gorzowa, który jest zainteresowany zabraniem głosu podczas sesji i chce aktywnie wziąć udział w debacie nad raportem, musi uzyskać pisemne poparcie co najmniej 50 gorzowian i złożyć w tej sprawie wniosek do Przewodniczącego Rady Miasta. Ten należy złożyć w sali obsługi Urzędu Miasta przy ulicy Sikorskiego najpóźniej we wtorek 25 maja. Po ustaleniu listy mieszkańców, zainteresowanych udziałem w debacie, pracownicy biura Rady Miasta skontaktują się z nimi telefonicznie lub mailowo i przekażą link do udziału w sesji, która będzie prowadzona z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Ankieta

Jak oceniasz pracę prezydenta Jacka Wójcickiego?

  • Bardzo dobrze24.57%
  • Dobrze19.86%
  • Może być16.54%
  • Źle20.02%
  • Bardzo źle14.37%
  • Nie mam zdania / Nie wiem4.64%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1294

Po debacie nad raportem gorzowscy radni podejmą decyzję czy udzielają wotum zaufania prezydentowi Gorzowa Jackowi Wójcickiemu. Następnie zostanie przedstawione sprawozdanie z wykonaniu budżetu miasta Gorzowa za 2020 rok. Jeżeli zostanie podjęta uchwała w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu, wówczas radni podejmą uchwałę w sprawie absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 roku.

Udzielenie absolutorium oznacza, że prezydent dobrze zarządza miastem i w sposób prawidłowy wykonał budżet za poprzedni rok. Jacek Wójcicki jest prezydentem Gorzowa już drugą kadencję i swoją funkcję pełni od jesieni 2014 roku.
W ubiegłym roku prezydent Wójcicki otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu 2019. W głosowaniu brało udział 23 radnych -19 było za, natomiast 4 radnych PiS, oprócz Roberta Anackiego wstrzymało się od głosu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości