• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Radni ocenią pracę prezydenta Gorzowa. Czy Jacek Wójcicki dostanie absolutorium?

12 maja 2021, 20:18
fot. archiwum
Podczas sesji Rady Miasta, która odbędzie się w środę 26 maja gorzowscy radni zdecydują czy udzielają prezydentowi Jackowi Wójcickiemu wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu za 2020 rok. W dyskusji nad raportem o stanie miasta, mogą wziąć również udział mieszkańcy.

W środę 26 maja w trybe on-line odbędzie się Sesja Rady Miasta Gorzowa podczas której zostanie zaprezentowany raport o stanie miasta. Raport o stanie miasta ma 321 stron i został podzielony na kilka działów tematycznych: obszar spraw społecznych, sfera gospodarcza, sfera finansowa oraz sfera samorządowego zarządzania miastem. Raport o stanie miasta możesz przeczytać TUTAJ.

Następnie odbędzie się debata, w której udział mogą wziąć również mieszkańcy. - W debacie może wziąć udział 15 mieszkańców. Przewodniczący Rady Miasta Gorzowa będzie im udzielał głosu uwzględniając kolejność zgłoszeń. Mieszkaniec Gorzowa, który jest zainteresowany zabraniem głosu podczas sesji i chce aktywnie wziąć udział w debacie nad raportem, musi uzyskać pisemne poparcie co najmniej 50 gorzowian i złożyć w tej sprawie wniosek do Przewodniczącego Rady Miasta. Ten należy złożyć w sali obsługi Urzędu Miasta przy ulicy Sikorskiego najpóźniej we wtorek 25 maja. Po ustaleniu listy mieszkańców, zainteresowanych udziałem w debacie, pracownicy biura Rady Miasta skontaktują się z nimi telefonicznie lub mailowo i przekażą link do udziału w sesji, która będzie prowadzona z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Ankieta

Jak oceniasz pracę prezydenta Jacka Wójcickiego?

  • Bardzo dobrze24.57%
  • Dobrze19.86%
  • Może być16.54%
  • Źle20.02%
  • Bardzo źle14.37%
  • Nie mam zdania / Nie wiem4.64%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1294

Po debacie nad raportem gorzowscy radni podejmą decyzję czy udzielają wotum zaufania prezydentowi Gorzowa Jackowi Wójcickiemu. Następnie zostanie przedstawione sprawozdanie z wykonaniu budżetu miasta Gorzowa za 2020 rok. Jeżeli zostanie podjęta uchwała w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu, wówczas radni podejmą uchwałę w sprawie absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 roku.

Udzielenie absolutorium oznacza, że prezydent dobrze zarządza miastem i w sposób prawidłowy wykonał budżet za poprzedni rok. Jacek Wójcicki jest prezydentem Gorzowa już drugą kadencję i swoją funkcję pełni od jesieni 2014 roku.
W ubiegłym roku prezydent Wójcicki otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu 2019. W głosowaniu brało udział 23 radnych -19 było za, natomiast 4 radnych PiS, oprócz Roberta Anackiego wstrzymało się od głosu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości