Wiadomości

Dobry Wieczór Gorzów! To będzie lato pełne koncertów

10 maja 2021, 20:29
fot. archiwum
Drugi rok z rzędu nie odbędą się Dni Gorzowa. Dlatego też miasto po raz kolejny postanowiło zorganizować cykl wydarzeń kulturalnych w ramach „Dobry wieczór Gorzów”. Koncerty na Starym Rynku ruszą w sobotę 29 maja i potrwają do końca września.

W 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń nie odbyły się Dni Gorzowa, Moto Racing Show oraz Koniec Lata Party. Aby wynagrodzić gorzowianom brak tych imprez, miasto postanowiło zorganizować wydarzenia kulturalne na Starym Rynku w ramach projektu "Dobry Wieczór Gorzów" w weekendowy wieczory w lipcu i sierpniu.

Z racji tego, że również w tym roku nie odbędą się te trzy największe imprezy, władze Gorzowa postanowiły ponownie zorganizować cykl wydarzeń w ramach „Dobry Wieczór Gorzów”. - W ramach pierwszej edycji na plenerowej scenie na Starym Rynku, gorzowianie mieli okazję poznać twórczość gorzowskich artystów, związanych m.in. z Miejskim Centrum Kultury, Filharmonią Gorzowską, Teatrem im. Juliusza Osterwy oraz innych. Tegoroczna oferta artystyczna zostanie poszerzona o występy artystów znanych na ogólnopolskiej scenie muzycznej – zapowiadała pod koniec marca Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Cykl imprez rozpocznie się w sobotę 29 maja i potrwa do końca września. Koncerty na Starym Rynku będą odbywały się w sobotnie i niedzielne wieczory. W tym roku na scenie, oprócz lokalnych artystów takich jak Monika Kowalska, Julia Bury czy Filary Jazz Band, pojawią się również gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W Gorzowie wystąpi m.in. Majka Jeżowska, zespół Raz Dwa Trzy, Czesław Mozil, Mela Koteluk czy Muzyka Końca Lata.

Jednocześnie koncerty będą odbywać się w gorzowskim amfiteatrze w ramach cyklu "Miej czas na koncerty". Jednak te będą biletowane. Na scenie amfiteatru zagrają: 12 czerwca Zamilska, 13 czerwca Król, 4 lipca Renata Przemyk, 18 lipca Monika Brodka, 7 sierpnia Anna Maria Jopek, 8 sierpnia Kult w towarzystwie Gorzowskiej Orkiestry Dętej oraz 21 sierpnia Katarzyna Nosowska.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości