Stare boisko przy Małyszyńskiej ożyje. Zajmie się nim klub Grizzlies Gorzów

22 kwietnia 2021, 10:10, ak
fot. Grizzlies Gorzów
Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa radni podejmą uchwałę w sprawie zawarcia umowy dzierżawy boiska przy ul. Małyszyńskiej na rzecz Stowarzyszenia Futbolu Amerykańskiego Grizzlies Gorzów. Wszystko po to, aby klub mógł zrewitalizować boisko pod własne potrzeby. Mało tego, futboliści chcą, aby boisko służyło również okolicznym mieszkańcom i planują organizację festynów.

Od kilku lat boisko przy ul. Małyszyńskiej leżało odłogiem. Natomiast w ubiegłym tygodniu rozpoczęła się jego rewitalizacja. Wszystko za sprawą  Stowarzyszenia Futbolu Amerykańskiego Grizzlies Gorzów i radnej Pauliny Szymotowicz. - Otrzymaliśmy od miasta Gorzowa kawałek ziemi, gdzie będziemy rewitalizować boisko pod własne potrzeby oraz rozszerzając miejską ofertę boisk. Własny kawałek ziemi jest nie tylko wielką szansą dla nas jako drużyny, lecz również dla tej części miasta i jej mieszkańców – przekonują futboliści z Grizzlies Gorzów.

Natomiast podczas najbliższej Sesji Rady Miasta, która odbędzie się w środę 28 kwietnia gorzowscy radni zajmą się podjęciem uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy. Chodzi dokładnie o wyrażenie zgody na zawarcie umowy dzierżawy ze Stowarzyszeniem Futbolu Amerykańskiego Grizzlies na okres 15 lat boiska sportowego przy ul. Małyszyńskiej.

- W chwili obecnej stowarzyszenie użytkuje teren na podstawie umowy użyczenia. Trzyletni okres umowy użyczenia nie daje stowarzyszeniu podstawy do ponoszenia nakładów inwestycyjnych na zagospodarowanie tego terenu oraz uniemożliwia udostępnianie innym podmiotom. Stowarzyszenie zamierza na tym terenie postawić nowoczesny obiekt sportowy z tzw. balonem umożliwiającym całoroczne prowadzenie działalności. Z uwagi na ograniczoną bazę sportową i coraz większe zainteresowanie tą dyscypliną sportową zasadnym jest wydzierżawienie nieruchomości - mówi Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Klub chce dostosować boisko do własnych potrzeb. Dlatego też musi zerwać starą murawę, wyrównać cały teren i zasiać nową trawę. Będą też kontenery na szatnie i pomieszczenia socjalne. Prace mają zakończyć się do 30 czerwca. Koszt inwestycji to 170 tys. zł, z czego aż 120 tys. zł to pieniądze pozyskane z budżetu miasta Gorzowa. Ponadto Grizzlies Gorzów chcą, aby boisko służyło okolicznym mieszkańcom. Natomiast podczas swoich meczy chcą organizować festyny.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->