Wiadomości

Rondo Gdańskie zostanie częściowo zamknięte. Będą spore utrudnienia w ruchu

19 kwietnia 2021, 16:14
fot. archiwum
W środę 21 kwietnia wykonawca modernizacji drogi krajowej nr 22 planuje wprowadzić kolejne zmiany w organizacji ruchu na rondzie Gdańskim. Zamknięta czasowo zostanie zachodnia część ronda, co będzie wiązało się, ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Wszystko w związku z budową sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Rozbudową drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego zajmuje się firma Budomex S.A. za 73 mln 998 tys. zł. Obecnie wykonawca prowadzi prace na dwóch odcinkach - ul. Zawackiej i Walczaka, ponieważ roboty przy ul. Łukasińskiego na ten moment zostały zakończone. 

W środę 21 kwietnia wykonawca przystąpi do kolejnego etapu robót, w ramach którego zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na rondzie Gdańskim. W związku z budową sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej niezbędne będzie czasowe zamknięcie części zachodniej ronda.

Kierowcy nie będą mieli możliwości przejechania przez rondo od strony Różanek w kierunku centrum. Dla zmotoryzowanych chcących pojechać ul. Walczaka w kierunku centrum, zostanie wprowadzony nakaz jazdy w prawo w ul. Górczyńską, a jezdnia tuż przed rondem zostanie zawężona do jednego pasa ruchu. Utrudnienia potrwają około 3-4 dni robocze.

Jednocześnie przygotowany zostanie objazd przez ul. Górczyńską (jezdnia północna), zawracanie na rondzie Niepodległości i powrót ul. Górczyńską do ronda Gdańskiego. Utrudnienia dotyczyć będą również kierowców jadących ul. Zawackiej, dla których wyłączona czasowa zostanie możliwość skrętu w lewo na rondzie Gdańskim oraz zawracania. Objazd do ul. Walczaka i centrum realizowany będzie poprzez zawracanie na rondzie Niepodległości.

- Kierowcy powinni liczyć się z tym, że utrudnienia na rondzie Górczyńskim będą wdrażane etapowo i potrwają do końca inwestycji, ponieważ w ramach modernizacji drogi krajowej nr 22 przewidziana jest kompleksowa przebudowa ronda wraz z przebudową torowiska tramwajowego – podkreśla Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu. Według umowy, inwestycja powinna być gotowa do stycznia 2022 roku. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości