Rondo Gdańskie zostanie częściowo zamknięte. Będą spore utrudnienia w ruchu

19 kwietnia 2021, 16:14
fot. archiwum
W środę 21 kwietnia wykonawca modernizacji drogi krajowej nr 22 planuje wprowadzić kolejne zmiany w organizacji ruchu na rondzie Gdańskim. Zamknięta czasowo zostanie zachodnia część ronda, co będzie wiązało się, ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Wszystko w związku z budową sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Rozbudową drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego zajmuje się firma Budomex S.A. za 73 mln 998 tys. zł. Obecnie wykonawca prowadzi prace na dwóch odcinkach - ul. Zawackiej i Walczaka, ponieważ roboty przy ul. Łukasińskiego na ten moment zostały zakończone. 

W środę 21 kwietnia wykonawca przystąpi do kolejnego etapu robót, w ramach którego zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na rondzie Gdańskim. W związku z budową sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej niezbędne będzie czasowe zamknięcie części zachodniej ronda.

Kierowcy nie będą mieli możliwości przejechania przez rondo od strony Różanek w kierunku centrum. Dla zmotoryzowanych chcących pojechać ul. Walczaka w kierunku centrum, zostanie wprowadzony nakaz jazdy w prawo w ul. Górczyńską, a jezdnia tuż przed rondem zostanie zawężona do jednego pasa ruchu. Utrudnienia potrwają około 3-4 dni robocze.

Jednocześnie przygotowany zostanie objazd przez ul. Górczyńską (jezdnia północna), zawracanie na rondzie Niepodległości i powrót ul. Górczyńską do ronda Gdańskiego. Utrudnienia dotyczyć będą również kierowców jadących ul. Zawackiej, dla których wyłączona czasowa zostanie możliwość skrętu w lewo na rondzie Gdańskim oraz zawracania. Objazd do ul. Walczaka i centrum realizowany będzie poprzez zawracanie na rondzie Niepodległości.

- Kierowcy powinni liczyć się z tym, że utrudnienia na rondzie Górczyńskim będą wdrażane etapowo i potrwają do końca inwestycji, ponieważ w ramach modernizacji drogi krajowej nr 22 przewidziana jest kompleksowa przebudowa ronda wraz z przebudową torowiska tramwajowego – podkreśla Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu. Według umowy, inwestycja powinna być gotowa do stycznia 2022 roku. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości