Wiadomości

Komunikacja miejska zamiast auta? Gorzowska radna ma na to pomysł

17 kwietnia 2021, 17:45
fot. archiwum
W Gorzowie jest więcej samochodów, niż zameldowanych mieszkańców. To jest jeden z powodów braku parkingów zarówno w centrum miasta, jak i na osiedlach. Radna Paulina Szymotowicz chciałaby, aby zmotoryzowani gorzowianie przesiedli się z samochodów do komunikacji miejskiej. Dlatego też proponuje zmiany, które byłyby atrakcyjne pod tym względem dla mieszkańców. A chodzi o możliwość kupienia całorocznej przejazdówki na autobusy i tramwaje za zaledwie 356 zł.

O tym, że w Gorzowie brakuje miejsc parkingowych, nie tylko w centrum miasta, ale również na osiedlach pisaliśmy na portalu gorzowianin.com wielokrotnie. Tym bardziej, że w Gorzowie jest obecnie więcej samochodów, niż zameldowanych mieszkańców. Niestety z parkowaniem będzie coraz trudniej, zwłaszcza, że polityka Gorzowa zmierza w kierunku wyprowadzania samochodów z centrum miasta. Podczas marcowej sesji miała zostać podjęta uchwała w sprawie podwyżki opłat za parkowanie, ale po fali negatywnych komentarzy, prezydent Jacek Wójcicki wycofał projekt z porządku obrad. Nie oznacza to jednak, że z pomysłu podwyżek całkowicie zrezygnowano.

Na problem z brakiem miejsc parkingowych w centrum Gorzowa skarżył się mieszkaniec ul. Pocztowej, który podkreślał, że chociaż mieszkańcy mają podwórko, to nie mogą tam zostawiać swoich samochodów, ponieważ wszystkie miejsca parkingowe są zajęte przez osoby pracujące w centrum, a chcące uniknąć opłat za parkowanie.

W związku z tymi problemami, radna Paulina Szymotowicz napisała do prezydenta Jacka Wójcickiego interpelację w sprawie zmiany polityki parkingowej miasta. Radna proponuje projekt obniżki cen na roczną przejazdówkę MZK do kwoty 356 zł dla osób, które wykazując się dowodem rejestracyjnym zdecydują się na dojazd do miejsca pracy środkami komunikacji miejskiej.

- Zmniejszenie opłaty za roczną przejazdówkę przy jednoczesnym braku miejsc parkingowych w centrum miasta będzie mocnym argumentem dla dojazdów do miejsca pracy w centrum miasta środkami komunikacji miejskiej. Zwiększy to wpływy do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie, rozładuje przynajmniej w części uciążliwości z parkowaniem w centrum miasta, umożliwiając jednocześnie łatwiejsze znalezienie miejsc dla mieszkańców centrum Gorzowa. Z uwagi na pozytywne efekty zaproponowanego projektu przy jego zerowych kosztach wierzę w pozytywne ustosunkowanie się do mojej interpelacji – przekonuje Paulina Szymotowicz, radna Koalicji Obywatelskiej.

Na ten moment możemy kupić bilet miesięczny imienny za 92 zł lub bilet trzymiesięczny za 260 zł. Więc jeżeli chcielibyśmy kupować co miesiąc przez rok przejazdówkę musielibyśmy wydać 1104 zł. Natomiast kupując cztery trzymiesięczne przejazdówki wydalibyśmy 1040 zł. Tym samym płacąc z bilet roczny 356 zł oszczędzilibyśmy 739 zł lub 675 zł Co na to miasto? Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości