Wiadomości

Nie będzie podwyżki opłat za parkowanie!

30 marca 2021, 20:33
fot. archiwum
Podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 31 marca, gorzowscy radni mieli głosować nad uchwałą w sprawie podwyżki opłat za parkowanie. Jednak po sprzeciwie mieszkańców Gorzowa oraz radnych z Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, uchwała została zdjęta z porządku obrad i podwyżki póki co nie będzie.

Kilkukrotnie portal gorzowianin.com informował o tym, że podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 31 marca miala zostać podjęta uchwała w sprawie podwyżki opłat w Strefie Płatnego Parkowania, a także dwukrotnego powiększenia samej strefy. Za pierwszą godzinę parkowania zamiast 2,5 zł mielibyśmy zapłacić 4 zł.

Przeciwni podwyżkom za parkowanie byli przede wszystkim mieszkańcy centrum, których wzrost opłat dotknąłby najbardziej. Przede wszystkim ze względu na podwyżkę miesięcznego abonamentu z 20 zł na 40 zł oraz rocznego ze 120 zł na 400 zł. Ważną zmianą zawartą w projekcie uchwały było również to, że na jeden adres zamieszkania miał być wydawany tylko jeden abonament. Do tej pory na jeden adres było wydawanych nawet kilka abonamentów. O sprzeciwie mieszkańców pisaliśmy w artykule „Mieszkaniec skarży się na problemy związane z podwyżką opłat za parkowanie”.

Jak się okazało, przeciwni podwyżce opłat za parkowanie, która miałaby obowiązywać już od 4 maja są również radni Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, którzy zorganizowali w tej sprawie dwie odrębne konferencje prasowe. 

Po tym sprzeciwie, władze Gorzowa zdecydowały ściągnąć z porządku obrad uchwałę w sprawie podwyżki za parkowanie. To oznacza, że na jakiś czas możemy zapomnieć o droższym parkowaniu. Nie wiadomo kiedy temat podwyżki powróci. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości