Nie będzie podwyżki opłat za parkowanie!

30 marca 2021, 20:33
fot. archiwum
Podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 31 marca, gorzowscy radni mieli głosować nad uchwałą w sprawie podwyżki opłat za parkowanie. Jednak po sprzeciwie mieszkańców Gorzowa oraz radnych z Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, uchwała została zdjęta z porządku obrad i podwyżki póki co nie będzie.

Kilkukrotnie portal gorzowianin.com informował o tym, że podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 31 marca miala zostać podjęta uchwała w sprawie podwyżki opłat w Strefie Płatnego Parkowania, a także dwukrotnego powiększenia samej strefy. Za pierwszą godzinę parkowania zamiast 2,5 zł mielibyśmy zapłacić 4 zł.

Przeciwni podwyżkom za parkowanie byli przede wszystkim mieszkańcy centrum, których wzrost opłat dotknąłby najbardziej. Przede wszystkim ze względu na podwyżkę miesięcznego abonamentu z 20 zł na 40 zł oraz rocznego ze 120 zł na 400 zł. Ważną zmianą zawartą w projekcie uchwały było również to, że na jeden adres zamieszkania miał być wydawany tylko jeden abonament. Do tej pory na jeden adres było wydawanych nawet kilka abonamentów. O sprzeciwie mieszkańców pisaliśmy w artykule „Mieszkaniec skarży się na problemy związane z podwyżką opłat za parkowanie”.

Jak się okazało, przeciwni podwyżce opłat za parkowanie, która miałaby obowiązywać już od 4 maja są również radni Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, którzy zorganizowali w tej sprawie dwie odrębne konferencje prasowe. 

Po tym sprzeciwie, władze Gorzowa zdecydowały ściągnąć z porządku obrad uchwałę w sprawie podwyżki za parkowanie. To oznacza, że na jakiś czas możemy zapomnieć o droższym parkowaniu. Nie wiadomo kiedy temat podwyżki powróci. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości