Wiadomości

W Gorzowie powstaną dwa punkty masowych szczepień przeciw COVID-19

12 kwietnia 2021, 16:44
fot. archiwum
Władze Gorzowa przygotowują samorządowy punkt szczepień przeciw COVID-19. Jak się okazuje, w Gorzowie powstaną dwa takie punkty. Pierwszy na terenie lodowiska Słowianki, a drugi w przystani sportów wodnych przy ul. Fabrycznej. Szczepienia masowe mają ruszyć 19 kwietnia. Jak informuje miasto, oba punkty będą miały łączną przepustowość 1 tys. szczepień dziennie.

Miliony szczepionek przeciw COVID-19 mają trafiać w najbliższych dniach do Polski. Dlatego też samorządy dostały zielone światło na przygotowanie punktów masowych szczepień. Władze Zielonej Góry przygotowały już taki punkt w hali lekkoatletycznej przy ul. Sulechowskiej. W zielonogórskim punkcie będzie mogło zaszczepić się nawet 1,5 tys. osób dziennie.

Natomiast władze Gorzowa są właśnie na etapie przygotowywania punktu masowych szczepień. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, w Gorzowie powstaną dwa takie punkty. Pierwszy będzie znajdował się na terenie lodowiska Słowianki przy ul. Słowiańskiej, a drugi w przystani sportów wodnych przy ul. Fabrycznej. 

- Aktualnie trwają przygotowania do ich uruchomienia. Zakup wyposażenia, dostosowanie do wymogów sanitarnych. Jednocześnie prowadzone są  rozmowy z potencjalnymi podmiotami, które zajmą się szczepieniami. Miasto przygotowuje umowy na realizację tego zadania. Punkty będą uruchomione zgodnie z otrzymanym harmonogramem, który zakłada prowadzenie szczepień od poniedziałku 19 kwietnia do niedzieli 25 kwietnia – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

W każdej z lokalizacji będą pracowały dwa zespoły, które będą przeprowadzały szczepienia. Dziennie jeden zespół będzie mógł zaszczepić do 250 osób, co pozwoli na zaszczepienie łącznie 1000 osób w ciągu dnia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości