Wiadomości

Gorzowianie zadowoleni z życia w mieście. Tak wynika z sondażu IBRIS

9 kwietnia 2021, 12:34
fot. Marcin Kluwak
Rzeczpospolita opublikowała kolejny cykl badań na temat jakości życia w miastach oraz ocenie ich prezydentów. Tym razem wśród ocenianych miast znalazł się Gorzów. Jak wynika z sondażu IBRIS, mieszkańcy są zadowoleni z życia w Gorzowie i wysoko oceniają usługi komunalne, czyli zaopatrzenie w ciepło, wodę, prąd i gaz. Najsłabiej wypada ochrona zdrowia. Wysoko oceniany jest również prezydent Jacek Wójcicki.

Co mieszkańcy miast sądzą o warunkach życia? Co sobie cenią? Jak oceniają swojego prezydenta? Te opinie, na zlecenie dziennika Rzeczpospolita, zbiera Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS z Warszawy. W najnowszych badaniach, które publikuje dziennik, możemy poznać zdanie mieszkańców Gorzowa. To już czwarty cykl badań, które publikuje Rzeczpospolita. W poprzednich zbierano m.in. opinie mieszkańców Warszawy, Opola czy Zielonej Góry. Badania polegają na zestawieniu opinii mieszkańców trzech miast. Gorzów znalazł się w zestawieniu z Białymstokiem i Katowicami.

Przede wszystkim wysoki jest poziom zadowolenia z życia we własnym mieście. W Białymstoku jest najwyższy: 93 proc., co daje stolicy Podlasia trzecie miejsce w ogólnym rankingu miast, które były dotychczas badane, po Rzeszowie (95 proc.) i Zielonej Górze (94 proc.). W Gorzowie zadowolonych z życia jest 86 proc. mieszkańców, a w Katowicach – 82 proc. 

Jak się okazało, mieszkańcy Gorzowa wysoko oceniają prezydenta Jacka Wójcickiego. Tutaj suma dobrych ocen sięga 75 procent. Na pytanie jak ocenia Pan/Pani działania Jacka Wójcickiego jako prezydenta Gorzowa? 20% odpowiedziało, że zdecydowanie dobrze, 55% - raczej dobrze. 12% stwierdziło, że raczej źle, a zaledwie 3% zdecydowanie źle. 9% respondentów odpowiedziało nie wiem, nie mam zdania.

Badania pokazują też, że w Gorzowie mieszkańcy cenią sobie poziom świadczonych usług komunalnych, czyli zaopatrzenie w ciepło, wodę, prąd i gaz. Najsłabiej wypada ochrona zdrowia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości