Wiadomości

Rusza nabór do żłobków. Sprawdź, co musisz wiedzieć o rekrutacji

7 kwietnia 2021, 09:53
fot. Urząd Miasta Gorzowa
W połowie kwietnia rusza nabór do żłobków miejskich w Gorzowie. Zgłaszanie dzieci do poszczególnych placówek będzie odbywać się za pomocą systemu elektronicznego do końca kwietnia. Również papierową kartę zgłoszenia trzeba będzie donieść do wybranej placówki do 30 kwietnia.

Urząd Miasta Gorzowa informuje, że w czwartek 15 kwietnia rusza nabór do żłobków miejskich na rok szkolny 2021/2022. Rekrutacja odbywać się będzie z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Kartę przyjęcia dziecka do żłobka należy wypełnić na stronie www.eurzad.gorzow.pl/edu/nabory/ oraz dostarczyć do wybranego żłobka do 30 kwietnia.

W Gorzowie funkcjonują cztery placówki: Żłobek Miejski nr 1 przy ul. Wróblewskiego 50, Żłobek Miejski nr 2 przy ul. Obotryckiej 1, Żłobek Miejski nr 3 przy ul. Słonecznej 10 oraz Żłobek Miejski nr 4 przy ul. Maczka 23. Do żłobka przyjmowane są dzieci od 20 tygodnia życia do 3 lat, które mieszkają na terenie Gorzowa. Rodzice muszą złożyć kartę zgłoszenia tylko do jednego wybranego żłobka. Złożenie karty do więcej niż jednej placówki, wyklucza z rekrutacji. W żłobkach miejskich nie obowiązuje rejonizacja. Przyjęcie dziecka do placówki odbywać się będzie według liczby uzyskanych punktów rekrutacyjnych do danej grupy wiekowej, zgodnie z liczbą wolnych miejsc, którymi dysponuje żłobek w danym roku szkolnym.

Co istotne, samo zarejestrowanie w systemie elektronicznym bez wydrukowania wniosku, podpisania i dostarczenia do placówki nie jest zgłoszeniem. Wydrukowane wnioski przyjmowane będą w żłobku, zgodnie z godzinami przyjęć w placówce.

Harmonogram rekrutacji do żłobków

- od 15 do 30 kwietnia 2021  - elektroniczne składanie kart zgłoszenia dziecka do żłobka przez rodziców/ opiekunów prawnych

- 15 do 30 kwietnia 2021 - składanie wersji papierowej kart zgłoszenia dziecka do żłobka przez rodziców/ opiekunów prawnych wraz z dokumentami potwierdzającymi daną sytuację

- od 01 do 15 maja 2021 - weryfikacja przez Komisje Rekrutacyjną kart zgłoszenia i wymaganych dokumentów oraz  wstępne przyjęcia dzieci do grup

- od 16 do 20 maja 2021 - wywieszenie w żłobku list dzieci przyjętych na nowy rok szkolny, nieprzyjętych oraz odrzuconych z przyczyn formalnych.

- od 21 do 31 maja 2021 - zebranie z rodzicami (obecność obowiązkowa)

- do 31 maja 2021 - zawieranie umów z rodzicami/opiekunami prawnymi dzieci przyjętych do żłobka określających szczegółowe zasady korzystania ze żłobka. (Niepodpisanie umowy w terminie oznacza rezygnację i skreślenie z listy dzieci przyjętych).

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości