Wiadomości

Po pijaku zniszczyli wielkanocne jaja na deptaku. Mężczyźni zostali zatrzymani

1 kwietnia 2021, 14:17
fot. czytelnicy
Minionej nocy zostały zniszczone dwa wielkanocne jaja, które były ustawione na deptaku przy ul. Sikorskiego. Jak się okazało policjanci zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn, którzy zniszczyli pisanki oraz rzucali wcześnie metalowymi koszami w budynki przy ul. Wełniany Rynek. Mężczyźni usłyszeli zarzut zniszczenia mienia.

Z okazji Wielkanocy deptak przy ul. Sikorskiego został ozdobiony pisankami ustawionymi na stojakach. Jednak po tym, jak pojawiły się na deptaku, stały się obiektem zainteresowania wandali. Niestety dwie wielkanocne jaja zostały zniszczone o czym portal gorzowianin.com informował w czwartkowe przedpołudnie w artykule „Wandale zniszczyli wielkanocne jaja na deptaku”.

Urząd Miasta Gorzowa poinformował, że zniszczone jaja zostały zabrane przez wykonawcę. Jak tylko zostaną naprawione, wrócą na deptak. Miasto zgłosiło zniszczenie mienia na policję. Jak się okazało, policjantom udało się zatrzymać sprawców tuż po zdarzeniu zniszczeniu pisanek, ale odpowiadają również za bałagan przy ul. Wełniany Rynek. 

- Dwóch mężczyzn postanowiło zrobić sobie spacer przez centrum miasta. Narobili jednak przy tym sporo hałasu i bałaganu. W nocy ze środy 31 marca na czwartek 1 kwietnia informacja o ich zachowaniu dotarła do gorzowskich policjantów. Przy ul. Wełniany Rynek rzucali metalowymi koszami na śmieci w budynki. Swój spacer kontynuowali przez Stary Rynek. Mężczyźni z niewiadomych przyczyn zniszczyli również dekoracyjne jajka wielkanocne, po czym jakby nigdy nic poszli w stronę bulwaru. Zauważył to policjant po służbie, który wezwał kolegów z gorzowskiej komendy – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Na bulwarze policyjny patrol zatrzymał dwóch mężczyzn w wieku 20 i 23 lat, którzy pomimo młodego wieku są znani z innych przestępstw. Obaj byli pijani. Młodszy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, starszy ponad promil. Policjanci ustalili, że szkody przez nich wyrządzone zostały oszacowane wstępnie na kilka tysięcy złotych.

- 20 i 23-latek zostali zatrzymani w gorzowskiej komendzie. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut zniszczenia mienia, za co grozi do 5 lat więzienia. Będą także odpowiadać za zakłócanie porządku publicznego – mówi Jaroszewicz.

Do podobnego zdarzenia doszło również w Sulechowie. Tam z ronda zostały skradzione wielkanocne ozdoby, które następnie zostały zniszczone. Wszystko nagrały kamery monitoringu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości