Wiadomości

Wojewoda chciał wygaszenia mandatu radnej Wojciechowskiej

31 marca 2021, 14:55
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa do porządku obrad został wprowadzony punkt dotyczący wniosku wojewody lubuskiego o wygaszenie mandatu radnej Grażyny Wojciechowskiej, a także punkt dotyczący odmowy wygaszenia mandatu. Chodziło o złamanie przez radną zakazu prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminy. 20 radnych głosowało za odmową wygaszenia mandatu radnej. Sama Grażyna Wojciechowska nie oddała głosu.

W środę 31 marca po godz. 14.10 rozpoczęła się Sesja Rady Miasta Gorzowa. Już na samym początku sesji, przewodniczący Jan Kaczanowski poinformował, że do Rady Miasta Gorzowa wpłynął wniosek wojewody lubuskiego o wygaszenie mandatu radnej Grażyny Wojciechowskiej. A także uchwała dotycząca w sprawie odmowy wygaszenia mandatu radnej. Wojewodzie chodziło o złamanie przez radną zakazu prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminy.

Tuż przed głosowaniem radna Wojciechowska zabrała głos. - Ze swojej działalności społecznej i charytatywnej nie będę się tłumaczyła, ponieważ wiecie czym się zajmuję w swojej działalności od ponad 40 lat - mówiła radna Grażyna Wojciechowska. Przewodniczący Rady Miasta Gorzowa przypomniał radnym, że głosując za uchwałą dotyczącą odmowy wygaszenia mandatu radnej, głosują za odmową wygaszenia mandatu radnej Wojciechowskiej. 20 radnych głosowało "za", 3 radnych wstrzymało się od głosu, a radna Grażyna Wojciechowska i Robert Anacki nie oddali głosu. Tym samym radni widzieli brak podstaw do wygaszenia mandatu Wojciechowskiej.

- Dziękuję za rozsądek i obiektywizm w podejściu do tak ważnego i krzywdzącego mnie tematu. Z całego serca dziękuję za rzeczową odpowiedź dla pana wojewody oraz prokuratury. Będę pracowała zgodnie z prawem na rzecz naszego miasta, ale również i całego regionu. Serdecznie dziękuję – mówiła tuż po głosowaniu radna Wojciechowska.

Jak się okazało, to Prokurator Rejonowy zwrócił się do wojewody lubuskiego z pismem czy organ nadzoru prowadził postępowanie w sprawie naruszenia przez radną Grażynę Wojciechowską zakazu prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminy. Fundacja Czysta Woda, któej przewodniczącą jest Grażyna Wojciechowska prowadzi nieodpłatną pomoc prawną w lokali udostępnionym w budynku Lamusa. Natomiast pieniądze na działalność fundacja otrzymuje również w ramach dotacji od Urzędu Miasta Gorzowa.

- Z uzyskanej opinii prawnej wynika, że działalność fundacji Czysta Woda nie jest działalnością gospodarczą. Na podstawie zebranych materiałów i posiadanych informacji, Rady Miasta stwierdza, że nie naruszono ustawowego zakazu łączenia mandatu radnego z wykonywaniem określonych w odrębnych przepisach funkcjo lub działalności - tłumaczy Jan Kaczanowski, przewodniczący Rady Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości