Wiadomości

Dobry Wieczór Gorzów później, niż planowano

31 marca 2021, 10:29
fot. archiwum
Drugi rok z rzędu nie odbędą się Dni Gorzowa. Taką decyzje podjęły władze miasta w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Zamiast tego od 1 maja do końca września miały odbywać się spotkania kulturalne w ramach projektu „Dobry wieczór Gorzów”. Jednak ze względu na sytuację związaną z pandemią i wprowadzonymi obostrzeniami, rozpoczęcie projektu zostało przełożone.

W 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń nie odbyły się Dni Gorzowa, Moto Racing Show oraz Koniec Lata Party. Aby wynagrodzić gorzowianom brak tych imprez, miasto postanowił zorganizować wydarzenia kulturalne na Starym Rynku w ramach projektu "Dobry wieczór Gorzów" w weekendowy wieczory w lipcu i sierpniu.

Również w tym roku Dni Gorzowa zostały odwołane. Dlatego też miasto po raz kolejny postanowiło zorganizować cykl wydarzeń kulturalnych w ramach „Dobry wieczór Gorzów”. Koncerty na Starym Rynku miały ruszyć już 1 maja i potrwać do końca września

Jednak już teraz wiadomo, że impreza nie rozpocznie się zgodnie z planem. - Zmienia się termin inauguracji.  Plenerowe, weekendowe koncerty dla gorzowian rozpoczną się pod koniec maja. To decyzja podjęta z uwagi na sytuację pandemiczną. Termin rozpoczęcia cyklu zmieniony został z 1 na 29 maja – mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Wszystko przez to, że według obowiązujących obostrzeń, w zgromadzeniach nie może brać udziału więcej niż 5 osób. Jeżeli ta sytuacja się zmieni, pierwszy koncert odbędzie się 29 maja.

- W ramach pierwszej edycji na plenerowej scenie na Starym Rynku, gorzowianie mieli okazję poznać twórczość gorzowskich artystów, związanych m.in. z Miejskim Centrum Kultury, Filharmonią Gorzowską, Teatrem im. Juliusza Osterwy oraz innych. Tegoroczna oferta artystyczna zostanie poszerzona o występy artystów znanych na ogólnopolskiej scenie muzycznej – podkreśla Liberkowska.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości