Wiadomości

Fontanna w parku Kopernika czeka na remont. Projektant wciąż poszukiwany

29 marca 2021, 12:58
fot. archiwum
W poprzednim postępowaniu nie udało się znaleźć firmy, która zajęłaby się przygotowaniem dokumentacji projektowej modernizacji fontanny w parku Kopernika. Dlatego też władze Gorzowa po raz kolejny szukają wykonawcy. Miasto czeka na zgłoszenia firm do 9 kwietnia.

Portal gorzowianin.com kilkukrotnie informował już, że fontanna w parku Kopernika doczeka się remontu. Modernizacja fontanny znalazła się w planach inwestycyjnych na 2021 rok w ramach projektu ""Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez renowację i rozwój wybranych terenów zieleni w Gorzowie, Kostrzynie na Odrą i Dębnie".

Na początku marca został ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji fontanny w parku Kopernika, ale nie udało się znaleźć wykonawcy. Dlatego też magistrat po raz kolejny szuka firmy, która zajmie się zajmie się przygotowaniem dokumentacji. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do piątku 9 kwietnia.

Jeżeli tym razem uda się znaleźć wykonawcę, wówczas czeka go przygotowanie  dokumentacji projektowej modernizacji, w zakresie którego przewiduje się renowację nawierzchni wokół fontanny, remont niecki fontanny o nawierzchni betonowej, piaskowanie dyszy fontanny oraz remont przyłączy pompy.

Projektant będzie zobowiązany do uzyskania wszystkich niezbędnych decyzji, uzgodnień oraz pozwoleń, w tym uzgodnień projektu z wojewódzkim konserwatorem zabytków oraz architektem miasta. Firma, która wygra przetarg będzie miała dwa miesiące na opracowanie dokumentacji projektowej wraz ze złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę.

Natomiast sam przetarg na prace budowlane ma zostać ogłoszony w II kwartale 2021 roku. To oznacza, że władze Gorzowa ogłoszą przetarg najwcześniej w kwietniu, a najpóźniej w czerwcu. Natomiast remont fontanny zostanie wykonany jeszcze w 2021 roku i ma kosztować około 436 tys. 500 zł. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości