• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Cmentarne alejki zostaną wyremontowane

23 marca 2021, 15:15
fot. archiwum
Jeszcze w marcu ruszą prace związane z remontem alejek na terenie cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej. Nie będzie to gruntowna przebudowa, ale doraźny remont. Naprawy doczeka się przede wszystkim alejka prowadząca od bramy głównej do kaplicy, ale również boczne ścieżki.

Zarządca cmentarza przy ul. Żwirowej, czyli firma Inneko SPZ planuje remont cmentarnych alejek. Na ten cel przeznaczono blisko 40 tys. zł. Jeżeli pozwoli na to pogoda, to prace rozpoczną się prace rozpoczną się jeszcze w piątek lub po weekendzie. 

W planach jest przede wszystkim naprawa głównej alei prowadzącej od bramy głównej do cmentarnej kaplicy. Nie ma tutaj mowy o gruntownej przebudowie, ale doraźnym remoncie. Największe ubytki w betonowej nawierzchni zostaną uzupełnione asfaltowymi łatami. 

Remontu doczekają się również boczne alejki. W miejscach, gdzie nawierzchnia została zniszczona przez korzenie drzew, wymiana obejmie większe fragmenty. Te prace mają rozpocząć się natomiast po świętach Wielkanocnych.

Jak podkreśla Inneko SPZ, remont nawierzchni ma poprawić komfort odwiedzających gorzowską nekropolię. Oczywiście w tym roku, nie uda się naprawić wszystkich alejek, a ich remont planowany jest na kolejne lata.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości