• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Miasto wciąż szuka chętnego do naprawy skarpy

28 marca 2021, 13:25
fot. archiwum
W poprzednim postępowaniu nie udało się znaleźć firmy, która zajęłaby się naprawą zapadającej się skarpy przy moście Staromiejskim od strony ul. Fabrycznej. Dlatego też władze Gorzowa po raz kolejny szukają wykonawcy. Miasto czeka na zgłoszenia firm do 1 kwietnia.

Pod koniec lutego zaczęła się zapadać skarpa przy moście Staromiejskim od strony ul. Fabrycznej. Wielu mieszkańców Gorzowa zaczęło zwracać uwagę, że może to być niebezpieczne, tym bardziej, że kilka miesięcy wcześniej zaczęły pojawiać się również problemy z płytami chodnikowymi.

Miasto zapowiedziało, że zajmie się naprawą skarpy jeszcze w tym roku. W połowie marca zostało ogłoszone zapytanie ofertowe na naprawę skarpy, ale nie udało się znaleźć wykonawcy. Dlatego też magistrat po raz kolejny szuka firmy, która zajmie się pracami. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do czwartku 1 kwietnia.

Jeżeli tym razem uda się znaleźć wykonawcę, wówczas czeka go wizja lokalna celem zapoznania się z zakresem prac. Potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się rozbiórką i oczyszczeniem brukowca nadającego się do ponownego użytku, wykonania podbudowy z mieszanki cementowo-piaskowej o grubości minimum 20 centymetrów, ułożeniu brukowca, a także spoinowania zaprawą cementowo-piaskową i uporządkowaniem terenu. 

Firma, która zajmie się naprawą skarpy będzie miała czas do 30 czerwca 2021 roku na przeprowadzenie wszystkich prac.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Zapadająca się skarpa przy moście Staromiejskim

1/4 Zapadająca się skarpa przy moście Staromiejskim

2/4 Zapadająca się skarpa przy moście Staromiejskim

2/4 Zapadająca się skarpa przy moście Staromiejskim

3/4 Zapadająca się skarpa przy moście Staromiejskim

3/4 Zapadająca się skarpa przy moście Staromiejskim

4/4 Zapadająca się skarpa przy moście Staromiejskim

4/4 Zapadająca się skarpa przy moście Staromiejskim

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości