Wiadomości

Remont fontanny w parku Kopernika coraz bliżej. Miasto szuka projektanta

4 marca 2021, 15:45
fot. archiwum
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji fontanny w parku Kopernika. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do piątku 12 marca. Natomiast sam remont fontanny zostanie przeprowadzony jeszcze w 2021 roku.

W styczniu portal gorzowianin.com poinformował jako pierwszy, że fontanna w parku Kopernika doczeka się remontu. Jak się okazało, modernizacja fontanny znalazła się w planach inwestycyjnych na 2021 rok w ramach projektu ""Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez renowację i rozwój wybranych terenów zieleni w Gorzowie, Kostrzynie na Odrą i Dębnie"

Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji fontanny w parku Kopernika. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do piątku 12 marca. Zamówienie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji, w zakresie którego przewiduje się renowację nawierzchni wokół fontanny, remont niecki fontanny o nawierzchni betonowej, piaskowanie dyszy fontanny oraz remont przyłączy pompy.

projektant będzie zobowiązany do uzyskania wszystkich niezbędnych decyzji, uzgodnień oraz pozwoleń, w tym uzgodnień projektu z wojewódzkim konserwatorem zabytków oraz architektem miasta. Firma, która wygra przetarg będzie miała dwa miesiące na opracowanie dokumentacji projektowej wraz ze złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę.

Natomiast sam przetarg na prace budowlane ma zostać ogłoszony w II kwartale 2021 roku. To oznacza, że władze Gorzowa ogłoszą przetarg najwcześniej w kwietniu, a najpóźniej w czerwcu. Natomiast remont fontanny zostanie wykonany jeszcze w 2021 roku i ma kosztować około 436 tys. 500 zł. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości