Wiadomości

Szturm na sklepy budowlane. Spore kolejki przy kasach [zdjęcia]

26 marca 2021, 19:02
fot. gorzowianin.com
Od soboty 27 marca zamknięte zostaną wszystkie wielkopowierzchniowe sklepy budowlane. To spowodowało, że w piątkowe popołudnie do Castoramy czy OBI ruszyły tłumy ludzi, a przy kasach zaczęły ustawiać się długie kolejki. Znalezienie wolnego miejsca parkingowego również graniczy z cudem.

W czwartek premier oraz minister zdrowia ogłosili najnowsze restrykcje, które będą obowiązywały już od soboty 27 marca. Wśród najważniejszych zmian jest to, że zamknięte zostaną salony kosmetyczne i fryzjerskie, duże sklepy meblowe i budowlane, a także żłobki i przedszkola. 

Już w czwartek po ogłoszeniu obostrzeń sklepy budowlane, które zostaną zamknięte były zapełnione przez klientów, którzy chcieli zdążyć z najpotrzebniejszymi zakupami przed zamknięciem. Jednak prawdziwe oblężenie gorzowska Castorama czy OBI przeżywały dopiero w piątek 26 marca.

Wybraliśmy się w piątkowe popołudnie do godz. 18 do Castoramy przy ul. Czartoryskiego, aby sprawdzić jak wygląda sytuacja. Już na samym początku pojawił się problem – gdzie zaparkować auto, ponieważ cały parking był szczelnie wypełniony samochodami i znalezienie wolnego miejsca graniczyło z cudem. Wielu kierowców krążyło po parkingu i czaiło się, aż ktoś wyjedzie, aby móc zaparkować. Na parkingu można było zauważyć auta nie tylko na gorzowskich rejestracjach, ale również z powiatu myśliborskiego, strzelecko-drezdeneckiego czy międzyrzeckiego.

Już na wejściu do sklepu było widać, że Castorama przeżywa prawdziwe oblężenie. Wszystkie kasy były otwarte, a do nich ustawiły się naprawdę długie kolejki. Nie było żadnej kasy, gdzie byłoby mniej ludzi. Co kupowali klienci? Niektórzy kupują najpotrzebniejsze materiały budowlane, ponieważ są w trakcie remontu np. płytki, panele, zaprawy, farby. Jednak są też osoby, które stały w kolejce z kwiatami czy elementami wyposażenia wnętrz. Klienci wolą zaopatrzyć się na ostatnią chwilę w niezbędne rzeczy, ponieważ nie wiadomo czy sklepy budowlane zostaną ponownie otwarte po 9 kwietnia. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/6 Szturm na Castoramę

1/6 Szturm na Castoramę

2/6 Szturm na Castoramę

2/6 Szturm na Castoramę

3/6 Szturm na Castoramę

3/6 Szturm na Castoramę

4/6 Szturm na Castoramę

4/6 Szturm na Castoramę

5/6 Szturm na Castoramę

5/6 Szturm na Castoramę

6/6 Szturm na Castoramę

6/6 Szturm na Castoramę

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości