Wiadomości

Zabił rodziców ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna nie trafi jednak do więzienia

9 marca 2021, 12:29
fot. archiwum
Pod koniec listopada w Jeninie koło Gorzowa doszło do wstrząsającego zabójstwa. 43-letni Krzysztof D. za pomocą łomu zabił ze szczególnym okrucieństwem swoich rodziców. Mężczyzna jednak nie trafi do więzienia, ponieważ w momencie popełniania zbrodni był niepoczytalny. Prokurator będzie wnioskował o umieszczenie 43-latka w zakładzie psychiatrycznym.

Portal gorzowianin.com jako pierwszy informował o tragicznych wydarzeniach do których doszło w piątek 27 listopada 2020 roku we wsi Jenin koło Gorzowa. W jednym z domów odnaleziono ciała małżeństwa - 62-letniej Zuzanny i 69-letniego Leszka, natomiast do sprawy został zatrzymany 43-letni Krzysztof, syn ofiar. 

Prokurator prowadzący sprawę przedstawił 43-letniemu Krzysztofowi D. dwa zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Sekcja zwłok wykazała, że na ciałach ofiar były liczne obrażenia zadawane narzędziem o tępych krawędziach. Jak ustalił portal gorzowianin.com miał to być łom. 

- Z uwagi na ilość ciosów i stopień zmasakrowania tych ciał, przyjęliśmy kwalifikację czynu, jako zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem – mówił w listopadzie Andrzej Bogacz, zastępca Prokuratora Rejonowego w Gorzowie.
Mężczyzna przyznał się do zabójstwa rodziców, ale odmówił składania zeznań. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem Krzysztofowi D. groziło od 12 do 25 lat więzienia lub dożywocie. W toku prowadzonego postępowania, prokurator zlecił przeprowadzenie szeregu opinii, w tym ustalenia stanu psychicznego zatrzymanego mężczyzny. 

- Do Prokuratury Rejonowej w Gorzowie wpłynęła właśnie opinia psychiatryczna, która potwierdza, że sprawca w momencie dokonania czynu był niepoczytalny. W tym przypadku prokurator nie skieruje aktu oskarżenia do sądu, ale skieruje wniosek o umorzenie postępowania i zastosowanie środka zabezpieczającego. To oznacza, że Krzysztof D. zostanie umieszczony w zakładzie psychiatrycznym, ponieważ może stanowić zagrożenie dla innych osób – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Wniosek o umieszczenie mężczyzny w zakładzie psychiatrycznym powinien wpłynąć do sądu jeszcze w marcu lub najpóźniej w kwietniu.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości