Wiadomości

Trzy lata więzienia za poćwiartowanie zwłok konkubiny

15 lutego 2021, 18:13
fot. gorzowianin.com
W poniedziałek przed Sądem Rejonowym w Międzyrzeczu zapadł wyrok w sprawie Tadeusza M., który poćwiartował zwłoki swojej konkubiny – na mężczyźnie ciążyły również inne zarzuty. Sędzia uznał mężczyznę za winnego i wymierzył mu karę 3 lat pozbawienia wolności. Wyrok został ogłoszony pomimo tego, że Tadeusz M. jest osobą zaginioną.

W poniedziałek 15 lutego w Sądzie Rejonowym w Międzyrzeczu zapadł wyrok w sprawie Tadeusza M. ze Skwierzyny, który poćwiartował ciało swojej konkubiny. Wyrok zapadł bez udziału Tadeusza M., który od grudnia 2020 roku jest osobą poszukiwaną. Mężczyzna odpowiadał za nieudzielenie pomocy 64-letniej Józefie K., a także za zbezczeszczenie zwłok, czyli pocięcie ciała zmarłej kobiety na kawałki. Ponadto mężczyzna usłyszał dwa zarzuty związane z oszustwem. Pierwszy dotyczy wyłudzenia świadczenia emerytalnego zmarłej kobiety, a drugi wyłudzenia posiłków z Ośrodka Pomocy Społecznej w Skwierzynie. O kulisach zbrodni przeczytasz w artykule "Kulisy zbrodni. Tadeusz poćwiartował Józię za pomocą siekiery w szopce"

Prokurator wnosił oskarżonego za uznanie go za winnego i wymierzenie mu łącznej kary 3 lat pozbawienia wolności, obowiązku naprawienia szkody na rzecz ZUS i na rzecz Ośrodka Pomocy Społecznej w Skwierzynie. Z kolei obrończyni mężczyzny chciała jego uniewinnienia. 

Sędzia Krzysztof Martysz zdecydował, że uznaje Tadeusza M. za winnego i wymierzył mu karę łączną 3 lat pozbawienia wolności oraz nałożył obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody. Zapłatę ponad 900 zł na rzecz ZUSu. A także zapłatę ponad 100 zł na rzecz Ośrodka Pomocy Społecznej w Skwierzynie.

- Patrząc na to, że jest to osoba starsza i schorowana, jest to kara dosyć wysoka. Kwestią jest tutaj to czy uda się tę karę wykonać, ponieważ Tadeusz M. jest wciąż osobą zaginioną. Dopóki nie ma odnalezionych zwłok mężczyzny, to jest uważany za osobę żyjącą – komentował wyrok sędzia Krzysztof Martysz z Sądu Rejonowego w Międzyrzeczu.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości