Są wyniki sekcji zwłok pana Władysława. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 80-latka

26 lutego 2021, 11:12
fot. Shutterstock
Przez cztery dni trwały poszukiwania 80-letniego pana Władysława, który po wyjściu ze szpitala w Gorzowie zaginął. Niestety finał poszukiwań był tragiczny, ponieważ odnaleziono ciało mężczyzny. Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 80-latka. W piątek 26 lutego została przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny.

80-latek chorujący na Alzheimera w środę 17 lutego po godz. 9 trafił do szpitala przy ul. Dekerta. Natomiast około godz. 14.30 został wypisany i wypuszczony z lecznicy bez poinformowania bliskich. 80-latek samodzielnie opuścił szpital i kierował się w stronę ul. Czartoryskiego. Zaginionego pana Władysława przez kilka dni szukała nie tylko rodzina i służby, ale również mieszkańcy Gorzowa, którzy bardzo zaangażowali się w poszukiwania.

Niestety w niedzielę 21 lutego około godz. 19 zostało odnalezione ciało pana Władysława w pobliżu jednej z posesji przy ul. Szmaragdowej. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza i prokurator, który zdecydował się zabezpieczyć ciało 80-latka do sekcji zwłok. Natomiast zarząd szpitala zdecydował się zwolnić lekarza, który wypisał pana Władysława ze szpitala.

Równocześnie Prokuratura Rejonowa w Gorzowie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 80-latka. Postępowanie prowadzone jest pod kątem niemyślnego spowodowania śmierci za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Póki co, nikt w tej sprawie nie usłyszał zarzutów.

W piątek 26 lutego odbyła się sekcja zwłok pana Władysława. - Bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. Na szczegółowe wyniki sekcji, która dadzą odpowiedź kiedy doszło do zgonu będziemy musieli jeszcze trochę poczekać – opowiada prokurator Andrzej Bogacz z Prokuratury Rejonowej w Gorzowie.

Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości