Wiadomości

Lekarz, który wypuścił pana Władysława ze szpitala został zwolniony

22 lutego 2021, 15:28
fot. archiwum
W poniedziałkowe popołudnie zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie podjął decyzję o zwolnieniu lekarza, który wypisał 80-letniego pana Władysława ze szpitala bez powiadomienia rodziny. Mężczyzna zaginął po tym, jak wyszedł z lecznicy. Niestety w niedzielny wieczór odnaleziono jego ciało.
- Lekarz opiekujący się panem Władysławem podczas jego pobytu w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym został zwolniony z pracy i poniesie karę finansową za niepoinformowanie rodziny pacjenta o chęci opuszczenia przez niego szpitala na własną prośbę; zgodnie z dokumentacją medyczną pacjenta powinien był to zrobić.  Jako zarząd wyciągnęliśmy te wnioski już dzisiaj, natomiast . Ta sytuacja jest niedopuszczalna i nie ma naszego przyzwolenia, aby w taki sposób pracownik szpitala postępował. Nie ma tłumaczenia, że jest pandemia. Dzisiaj też pójdzie pismo do Okręgowej Izbie Lekarskiej z prośbą o zainteresowanie się tą sprawą – mówi Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Lekarz był zatrudniony na kontrakcie, nie miał umowy o pracę - dlatego też nie mógł zostać zwolniony dyscyplinarnie. Ponadto szpital powołał specjalny zespół, którego raport ma zostać przedstawiony we wtorek 23 lutego. Zespół ma także przedstawić rekomendacje do zmiany aktualnie obowiązujących w szpitalu procedur w zakresie wypisów pacjentów i  bezpiecznego ich powrotu do domu.

Tragiczny finał poszukiwań

80-latek chorujący na Alzheimera w środę 17 lutego po godz. 9 trafił do szpitala przy ul. Dekerta. Natomiast około godz. 14.30 został wypisany i wypuszczony z lecznicy bez poinformowania bliskich. 80-latek samodzielnie opuścił szpital i kierował się w stronę ul. Czartoryskiego. Zaginionego pana Władysława przez kilka dni szukała nie tylko rodzina i służby, ale również mieszkańcy Gorzowa, którzy bardzo zaangażowali się w poszukiwania.

Niestety w niedzielę 21 lutego około godz. 19 zostało odnalezione ciało pana Władysława w pobliżu jednej z posesji przy ul. Szmaragdowej. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza i prokurator, który zdecydował się zabezpieczyć ciało 80-latka do sekcji zwłok. Ta ma wyjaśnić przyczynę śmierci oraz to kiedy doszło do zgonu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości