Lekarz, który wypuścił pana Władysława ze szpitala został zwolniony

22 lutego 2021, 15:28
fot. archiwum
W poniedziałkowe popołudnie zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie podjął decyzję o zwolnieniu lekarza, który wypisał 80-letniego pana Władysława ze szpitala bez powiadomienia rodziny. Mężczyzna zaginął po tym, jak wyszedł z lecznicy. Niestety w niedzielny wieczór odnaleziono jego ciało.
- Lekarz opiekujący się panem Władysławem podczas jego pobytu w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym został zwolniony z pracy i poniesie karę finansową za niepoinformowanie rodziny pacjenta o chęci opuszczenia przez niego szpitala na własną prośbę; zgodnie z dokumentacją medyczną pacjenta powinien był to zrobić.  Jako zarząd wyciągnęliśmy te wnioski już dzisiaj, natomiast . Ta sytuacja jest niedopuszczalna i nie ma naszego przyzwolenia, aby w taki sposób pracownik szpitala postępował. Nie ma tłumaczenia, że jest pandemia. Dzisiaj też pójdzie pismo do Okręgowej Izbie Lekarskiej z prośbą o zainteresowanie się tą sprawą – mówi Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Lekarz był zatrudniony na kontrakcie, nie miał umowy o pracę - dlatego też nie mógł zostać zwolniony dyscyplinarnie. Ponadto szpital powołał specjalny zespół, którego raport ma zostać przedstawiony we wtorek 23 lutego. Zespół ma także przedstawić rekomendacje do zmiany aktualnie obowiązujących w szpitalu procedur w zakresie wypisów pacjentów i  bezpiecznego ich powrotu do domu.

Tragiczny finał poszukiwań

80-latek chorujący na Alzheimera w środę 17 lutego po godz. 9 trafił do szpitala przy ul. Dekerta. Natomiast około godz. 14.30 został wypisany i wypuszczony z lecznicy bez poinformowania bliskich. 80-latek samodzielnie opuścił szpital i kierował się w stronę ul. Czartoryskiego. Zaginionego pana Władysława przez kilka dni szukała nie tylko rodzina i służby, ale również mieszkańcy Gorzowa, którzy bardzo zaangażowali się w poszukiwania.

Niestety w niedzielę 21 lutego około godz. 19 zostało odnalezione ciało pana Władysława w pobliżu jednej z posesji przy ul. Szmaragdowej. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza i prokurator, który zdecydował się zabezpieczyć ciało 80-latka do sekcji zwłok. Ta ma wyjaśnić przyczynę śmierci oraz to kiedy doszło do zgonu.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości