Sprawa miała swój początek w 2017 roku. Do gorzowskich policjantów zgłosił się pokrzywdzony przez firmę, która zleciła mu transport poprzez platformę transportową. Po wykonaniu usługi zgodnie z instrukcją próbował wysłać dokumenty. Kiedy okazywało się, że wskazana strona internetowa nie działa, potwierdzenie wykonania zlecenia wysłano pocztą. To jednak nie odniosło żadnego skutku. Firma zlecająca nie tylko nie płaciła za usługę, ale również twierdziła, że wykonujący nie spełnił warunków i naliczała im kary, które wynosiły nawet 50 tysięcy euro. Taki sam mechanizm wykorzystywała w każdym przypadku.
- Policjanci docierali do kolejnych pokrzywdzonych z całej Polski, których łącznie jest prawie 600. Śledczy ustalili, że w przestępczym procederze bierze udział nie tylko jedna firma, ale co najmniej kilka, które założone były w różnych miastach Polski, część z nich na „słupy”. Wielokrotnie w policyjnych ustaleniach występowała osoba 47-letniego mieszkańca Gorzowa, który według śledczych kierował zorganizowaną grupą przestępczą. Swoją działalnością podejrzani wyrządzili szkody na niemal 3 miliony złotych – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.
Dzięki wielomiesięcznej pracy gorzowskich policjantów, ekspertów do walki z przestępczością gospodarczą i Prokuratury Rejonowej w Gorzowie udało się zatrzymać 10 osób w wieku od 40 do 55 lat. Siedem osób usłyszało zarzut związany z działaniem w zorganizowanej grupie przestępczej, której pomysłodawcą i zarządzającym miał być 47-letni mieszkaniec Gorzowa. Liderowi grupy grozi 10 lat więzienia, pozostałym trzem osobom biorącym udział w oszustwach do 8 lat. Liczący ponad 1400 stron akt oskarżenia niebawem trafi do Sądu Okręgowego w Gorzowie.
Największe przeboje Edyty Geppert
20 marca 2025
kup bilet |
|
Dziadek do Orzechów I Grand Royal Ballet
22 grudnia 2024
kup bilet |
|
Chór i orkiestra Alla Vienna
23 listopada 2024
kup bilet |
|
Najpiękniejsze melodie świata, czyli od opery do musicalu!
1 marca 2025
kup bilet |