Gorzów: Helios nie zamierza otworzyć kina

5 lutego 2021, 16:47
W piątkowe przedpołudnie premier poinformował, że od 12 lutego są znoszone kolejne restrykcje i swoją działalność będą mogły wznowić m.in. kina. Jednak jak się okazuje, sieć kin Helios nie zamierza otwierać swoich kin od przyszłego piątku.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w piątkowe przedpołudnie 5 lutego premier zapowiedział, że od piątku 12 lutego zostanie otwarta część miejsc, która do tej pory była niedostępna. Nastąpi otwarcie m.in. kin z 50-procentowym zapełnieniem widowni, bez możliwości konsumpcji. Więcej na temat znoszonych obostrzeń przeczytasz w artykule „Hotele, kina, teatry i baseny zostaną otwarte!”.

Jednak wbrew decyzji rządu, swoich kin nie zamierza otwierać sieć Helios. - Ponowne uruchomienie 50 kin w całej Polsce w zaostrzonym reżimie sanitarnym jest trudną logistycznie i kosztowną operacją – nie ma możliwości przeprowadzenia jej, jak powiedział premier, warunkowo na 2 tygodnie. To absurdalna propozycja, której kosztów mogą nie udźwignąć operatorzy kin. Otwarcie kin wymaga przede wszystkim przygotowania repertuaru i rozmów z dystrybutorami filmowymi, a następnie promocji wprowadzanych na ekrany tytułów, a na to potrzeba minimum około 4 tygodni. Sami też bardzo chcemy powrócić do działalności po kolejnej długiej przerwie, ale musimy być przygotowani pod każdym względem i mieć pewność, że nasze wysiłki i poniesione koszty nie pójdą po raz kolejny na marne. Z żalem musimy podkreślić, że rząd w ogóle nie konsultował swojej decyzji z przedstawicielami naszej branży, a nasze sugestie dotyczące procesu przywracania działalności zostały zignorowane – czytamy w oświadczeniu sieci Helios. 

Równocześnie sieć kin Helios wrzuciła na swojego facebooka następującą wiadomość „Drodzy widzowie, tak jak wy, nie możemy się doczekać powrotu filmowych emocji na najwyższym poziomie! Potrzebujemy czasu, aby jak najlepiej przygotować się do ponownego otwarcia, dlatego prosimy Was o jeszcze trochę cierpliwości. O konkretnej dacie otwarcia, a także repertuarze będziemy was informować na bieżąco”.

Tym samym osoby, które zamierzały spędzić walentynkowy weekend w kinie, będą musiały zmienić swoje plany. Zwróciliśmy się również z pytaniem do drugiego gorzowskiego kina – Cinema 3D czy zmierza otworzyć się od piątku 12 lutego. Czekamy na odpowiedź.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości