Wiadomości

W Gorzowie pojawią się stacjonarne biletomaty

5 lutego 2021, 11:46
fot. Anna Kluwak
Kolejny milowy krok robi miasto Gorzów wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji, jeżeli chodzi o udogodnienia dla osób podróżujących komunikacją miejską. Wiosną 2021 roku na terenie miasta zostaną ustawione trzy stacjonarne biletomaty, które będą miały możliwość płatności elektronicznych. Jak podkreślają urzędnicy będzie to program pilotażowy, który da odpowiedź na to czy mieszkańcy będą chętnie korzystali z takich rozwiązań.

Może nie wszyscy pamiętają, ale pierwsze biletomaty w gorzowskich tramwajach i autobusach zamontowano w kwietniu 2011 roku, czyli prawie 10 lat temu. Wówczas był to wręcz milowy krok w dziejach gorzowskiej komunikacji miejskiej, ale już w roku 2021 wydaje się, że to rozwiązanie przypomina skansen, ponieważ technologia poszło znacząco do przodu. Dlatego też cieszy fakt, że miasto planuje wprowadzić zintegrowany system mobilnych usług w komunikacji miejskiej. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Gorzów w końcu doczeka się karty miejskiej z prawdziwego zdarzenia”.

Natomiast obecne biletomaty, to z jednej strony ułatwienie dla pasażerów korzystających z jednorazowych przejazdów komunikacją miejską. Możliwość zakupienia biletu o każdej porze dnia i nocy to ogromny plus. Jednak częste awarie, przepełnienia kasetek z monetami, czy też nagminne „połykanie” pieniędzy bez wydruku biletów, to tylko niektóre bolączki naszych automatów. Obecnie ich największą wadą jest brak możliwości płacenia banknotami i kartą płatniczą. 
Jak się okazuje, miasto planuje wiosną 2021 uruchomienie pilotażowego programu w zakresie dystrybucji biletów w ramach którego, zamontowane zostaną trzy biletomaty stacjonarne w których możliwe będzie nabycie biletów za pomocą płatności elektronicznych. 

- Cały pilotaż będzie finansowany ze środków finansowych Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie, który jest w trakcie procedowania wyboru najkorzystniejszej oferty. Termin jego trwania określa się na około 6 miesięcy. W trakcie pilotażu miasto będzie miało czas na weryfikację potrzeb pasażerów w zakresie zarówno miejsca ulokowania urządzeń a także popytu na korzystanie z tej formy dystrybucji biletów – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Wstępne lokalizacje, w których mogą znaleźć się stacjonarne biletomaty to przystanek przy ul. Dunikowskiego w kierunku Matejki, Czereśniowa w kierunku Centrum oraz Jagiełły w kierunku os. Górczyn. To czy biletomaty zostaną ustawione w tych lokalizacjach uzależnione jest od uzgodnień z dostawcą prądu. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości