Wiadomości

W centrum Gorzowa pojawi się darmowa sieć Wi-Fi

4 lutego 2021, 10:36
fot. archiwum
Urzędnicy szukają firmy, która chciałaby zająć się dostawą urządzeń na potrzebę budowy sieci bezprzewodowej oraz zakupu usługi HotSpot. Tym samym jeszcze wiosną mieszkańcy Gorzowa mogliby korzystać z darmowej sieci Wi-Fi na terenie Urzędu Miasta oraz na Starym Rynku.

Władze Gorzowa ogłosiły właśnie zapytanie ofertowe na stworzenie i wdrożenie sieci bezprzewodowych punktów dostępowych Wi-Fi wraz z dostawą i instalacją 14 urządzeń w miejscach publicznych. Ponadto potencjalny wykonawca ma zapewnić usługi serwisowe polegające na bieżącym utrzymaniu systemu w sprawności, w tym wykonywanie konserwacji i niezbędnych napraw przez okres 36 miesięcy od dnia uruchomienia systemu. Urzędnicy czekają na oferty do środy 10 lutego.

Miasto chce, aby usługa HotSpot została uruchomiona na terenie całego obiektu Urzędu Miasta Gorzowa przy ul. Sikorskiego oraz na terenie Starego Rynku. Tym samym wszystkie osoby odwiedzające gorzowski magistrat oraz centrum miasta będą mogły skorzystać, z bezpłatnego i publicznego dostępu do internetu. Sieć z identyfikatorem WIFI4EU będzie siecią otwartą. Po połączeniu użytkownika z siecią będzie wyświetlał się portal autoryzacyjny na dedykowanej stronie informacyjnej.

Termin dostawy, instalacji, konfiguracji urządzeń i oprogramowania sieci bezprzewodowej oraz uruchomienia usługi HotSpot powinien nastąpić w terminie do 21 marca 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości