W centrum Gorzowa pojawi się darmowa sieć Wi-Fi

4 lutego 2021, 10:36
fot. archiwum
Urzędnicy szukają firmy, która chciałaby zająć się dostawą urządzeń na potrzebę budowy sieci bezprzewodowej oraz zakupu usługi HotSpot. Tym samym jeszcze wiosną mieszkańcy Gorzowa mogliby korzystać z darmowej sieci Wi-Fi na terenie Urzędu Miasta oraz na Starym Rynku.

Władze Gorzowa ogłosiły właśnie zapytanie ofertowe na stworzenie i wdrożenie sieci bezprzewodowych punktów dostępowych Wi-Fi wraz z dostawą i instalacją 14 urządzeń w miejscach publicznych. Ponadto potencjalny wykonawca ma zapewnić usługi serwisowe polegające na bieżącym utrzymaniu systemu w sprawności, w tym wykonywanie konserwacji i niezbędnych napraw przez okres 36 miesięcy od dnia uruchomienia systemu. Urzędnicy czekają na oferty do środy 10 lutego.

Miasto chce, aby usługa HotSpot została uruchomiona na terenie całego obiektu Urzędu Miasta Gorzowa przy ul. Sikorskiego oraz na terenie Starego Rynku. Tym samym wszystkie osoby odwiedzające gorzowski magistrat oraz centrum miasta będą mogły skorzystać, z bezpłatnego i publicznego dostępu do internetu. Sieć z identyfikatorem WIFI4EU będzie siecią otwartą. Po połączeniu użytkownika z siecią będzie wyświetlał się portal autoryzacyjny na dedykowanej stronie informacyjnej.

Termin dostawy, instalacji, konfiguracji urządzeń i oprogramowania sieci bezprzewodowej oraz uruchomienia usługi HotSpot powinien nastąpić w terminie do 21 marca 2021 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości