Wiadomości

Bogusławskiego i Sosnkowskiego do przebudowy. Za opóźnienia będą kary

5 lutego 2021, 16:18
fot. archiwum
Jeszcze w lutym ruszą pierwsze prace przy przebudowie fragmentu ul. Bogusławskiego oraz Sosnkowskiego. Obie inwestycje będzie realizowała firma z Myśliborza. Jeżeli wykonawca nie dotrzyma terminów, wówczas za każdy dzień zwłoki będzie płacił 500 zł.

Portal gorzowianin.com informował pod koniec ubiegłego roku, że najbardziej zniszczone drogi w mieście w końcu doczekają się remontu. Na liście remontowej na 2021 rok znalazła się również ul. Bogusławskiego i Sosnkowskiego. Miasto w styczniu 2021 roku ogłosiło przetarg na roboty budowlane obu ulic – na przebudowę ul. Bogusławskiego przeznaczono 400 tys. zł, natomiast na ul. Sosnkowskiego 500 tys. zł. Swoje oferty złożyło pięć firm. Jednak w obu przypadkach najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Ekostystem FHU Paweł Mroziński z Myśliborza, która za przebudowę fragmentu ul. Bogusławskiego zaoferowała 276 tys. zł, natomiast za ul. Sosnkowskiego 450 tys. zł. Urzędnicy rozstrzygnęli  przetarg i podpisali z wykonawcą umowę.

Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w lutym. Według specyfikacji istotnych warunków zamówienia, ul. Bogusławskiego zostanie przebudowana na długości około 90 metrów na wysokości lokali mieszkalnych nr 33-43 wraz z budową chodnika po jednej stronie jezdni, budową zjazdów oraz miejsc parkingowych. Wykonawca ma czas na przebudowę fragmentu drogi do 31 maja 2021 roku.

Z kolei ul. Sosnkowskiego zostanie przebudowana na odcinku około 200 metrów. Inwestycja oprócz budowy nowej nawierzchni, obejmuje również wycinkę drzew i krzewów, rozbiórkę infrastruktury drogowej, budowę kanalizacji deszczowej. A także nasadzenie drzew i humusowanie poboczy wraz posianiem trawy. Na realizację prac wykonawca będzie miał czas do 30 czerwca 2021 roku.

Co istotne, miasto w przetargu zawarło również wysokość kar umownych. Za każdy dzień zwłoki w realizacji robót, firma Ekostystem będzie płacił 500 zł - zarówno w przypadku opóźnień przy ul. Bogusławskiego, jak i Sosnkowskiego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości