• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Najbardziej zniszczone drogi w mieście w końcu doczekają się remontu

17 listopada 2020, 12:49, red
fot. czytelnik
Miasto przygotowało właśnie uchwałę budżetu na 2021 rok. Najwięcej pieniędzy, bo aż 359 mln 851 tys. zł zostanie przeznaczonych na inwestycje. Jak się okazało, na liście inwestycyjnej znalazły się najbardziej zniszczone drogi w Gorzowie, o remont których od lat dopominają się mieszkańcy.

Za każdym razem, kiedy opisujemy na portalu gorzowianin.com jakąś przebudowę drogi w Gorzowie, czytelnicy wskazują, że inne ulice w mieście również potrzebują remontu, ponieważ są w opłakanym stanie. Tak było w przypadku remontu nawierzchni ul. Słowiańskiej, gdzie wiele osób podkreślało, że dziurawa ul. Olimpijska czy Kombatantów bardziej potrzebuje remontu, niż ul. Słowiańska. Wielu czytelników również dopytywało się, kiedy dana ulica zostanie przebudowana, ponieważ dziury są już tak duże, cierpi na tym zawieszenie auta.

Dla tych wszystkich osób mamy dobrą wiadomość. Władze Gorzowa planują w 2021 roku wydać aż 359 mln 851 tys. zł na inwestycje, w tym na remont najbardziej zniszczonych i dziurawych dróg w mieście.

Na liście inwestycyjnej znalazła się przebudowa ul. Kombatantów na którą miasto zamierza przeznaczyć 1,2 mln zł. Remont miał być przeprowadzony w tym roku, ale z uwagi na brak pieniędzy, został przesunięty na 2021 rok. Ponadto w planach jest przebudowa dziurawej ul. Olimpijskiej – w ramach inwestycji wartej 1 mln zł zostanie frezowana zniszczona nawierzchnia oraz wykonana nowa nakładka asfaltowa. Mało tego, zostanie przebudowana ul. Okólna za kwotę 550 tys. zł, ale tylko na odcinku od ul. Marii Klimek do Pomorskiej.

Miasto chce również przebudować ul. Bogusławskiego na co przeznaczyło 450 tys. zł, ul. Sosnkowskiego 550 tys. zł, ul. Marcinkowskiego na odcinku od ul. Broniewskiego do pętli autobusowej za 350 tys. zł. Ponadto zostanie przebudowana Trasa Nadwarciańska za kwotę 1,5 mln zł – tutaj prace obejmą wymianę warstwy ścieralnej wraz z korektą niwelety, a także Al. 11 Listopada od ul. Żelaznej do Jancarza za kwotę 400 tys. zł i ul. Zaułek i Młyńska za 800 tys. zł - w ramach inwestycji ma zostać wykonana nowa konstrukcja jezdni.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości