Wiadomości

Nasza „droga” Przemysłówka. Co z remontem pozostałej części budynku?

5 lutego 2021, 12:32
fot. archiwum
Miasto otworzyło właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na dostosowanie parteru oraz pozostałych pięter Przemysłówki na potrzeby Miejskiego Centrum Kultury. Jak się okazały, kwoty zaproponowane przez potencjalnych wykonawców są znacznie wyższe. Najtańsza oferta przekracza budżet o 4 mln 921 tys. zł, natomiast najdroższa aż o 13 mln 287 tys. zł.

Obecnie w budynku Przemysłówki trwają prace modernizacyjne obejmujące piętra od czwartego do siódmego. Realizacją inwestycji wartej 6 mln 990 tys. zł zajmuje się konsorcjum firm z Gorzowa Sebastian Szymański "Selektor" i BLR SP. Remont miał się zakończyć do lipca 2020 roku, jednak tak się nie stało i według ostatnich zapowiedzi wykonawcy, cztery piętra Przemysłówki będą gotowe do końca marca 2021 roku. - Termin został przesunięty, ponieważ wykonawca musiał przeprowadzić dodatkowe prace adaptacyjne. W pierwszej kolejności zostanie tam przeniesione Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie, wydział kultury oraz wydział sportu – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. 

Jednocześnie władze miasta szukały wykonawcy, który zajmie się „Modernizacją i wyposażeniem obiektów kultury w Gorzowie”, czyli na dostosowaniem niskiego budynku Przemysłówki (po banku PEKAO S.A) oraz piwnicy, parteru, I i II piętra budynku wysokiego na Miejskie Centrum Kultury. Na ten cel przeznaczono 18 mln 300 tys. zł. Miasto czekało na zgłoszenia firm do 5 lutego 2021 roku.

Jak się okazało, do przetargu zgłosiły się dwie firmy, ale ich oferty znacznie przekraczają budżet. Najtańszą ofertę złożyła firma Gotech z Gorzowa na kwotę 23 mln 221 tys. zł Z kolei inna gorzowska firma BLR (obecnie zajmuje się przebudową wyższych pięter Przemysłówki” zaoferowała 31 mln 587 tys. zł. To oznacza, że najtańsza oferta przekracza budżet o 4 mln 921 tys. zł, natomiast najdroższa aż o 13 mln 287 tys. zł.

Według specyfikacji istotnych warunków zamówienia potencjalny wykonawca ma czas na realizację prac do 31 października 2022 roku, ale obie firmy zadeklarowały, że ukończą inwestycję do 31 lipca 2022 roku. 

Co zostanie zrobione?

W ramach przebudowy, wykonawca będzie musiał wykonać kompleksową rewitalizację, adaptacje i remont wraz z ingerencją w konstrukcje. A także zająć się wyburzeniem zadaszenia części niskiej, jej nadbudowy i wykonania nowego zadaszenia oraz rozbudową części wejściowej budynku wysokiego. W ramach inwestycji zostanie również wybudowanych 11 miejsc parkingowych wraz z elementami małej architektury.

Nasza "droga" Przemysłówka 

Co ciekawe, do tej pory miasto wydało na Przemysłówkę 12 mln 890 tys. zł - 5 mln 900 tys. na zakup budynku w 2016 roku oraz 6 mln 990 tys. zł za prace remontowe obejmujące piętra od IV do VII. Natomiast teraz chce wydać 18 mln 300 tys. zł na remont piwnicy, parteru, I i II piętra. Co oznacza, że łącznie na budynek Przemysłówki miasto wyda co najmniej 31 mln 190 tys. zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości