Wiadomości

Gorzów w końcu doczeka się karty miejskiej z prawdziwego zdarzenia!

1 lutego 2021, 12:35
fot. archiwum
Władze Gorzowa planują wprowadzić w 2022 roku zintegrowany system mobilnych usług w komunikacji miejskiej. A chodzi o możliwości płatności kartą za bilety w autobusach i tramwajach w elektronicznych kasownikach, a także wprowadzenie karty miejskiej z funkcjonalnością e-portmonetki.

To co w innych miastach już dawno jest standardem, w końcu pojawi się również w Gorzowie. A chodzi o zintegrowany system mobilnych usług w komunikacji miejskiej, czyli najprościej mówiąc system, który umożliwi płatność kartą za bilety w autobusach i tramwajach w elektronicznych kasownikach, a także wprowadzenie karty miejskiej z funkcjonalnością e-portmonetki oraz możliwością kodowania biletu okresowego. Z takiego rozwiązania od wielu lat korzystają m.in. mieszkańcy Warszawy czy Poznania. 

W Gorzowie system zostanie wprowadzony w pierwszej połowie 2022 roku. Wówczas każdy z mieszkańców będzie mógł wyrobić sobie kartę „gorzowianina” dzięki której będzie mógł płacić za przejazd zarówno autobusami, jak i tramwajami. Kartę miejską będzie można doładować w punktach posiadających terminale do doładowań, za pomocą dedykowanej strony internetowej lub poprzez doładowanie karty w biletomatach stacjonarnych.

W ramach zintegrowanego systemu mobilnych usług zostanie umożliwiona płatność za pomocą karty płatniczej za bilety komunikacji miejskiej w kasownikach elektronicznych zamontowanych w autobusach i tramwajach. 

- W chwili obecnej trwa rozpoznawanie rynku w zakresie możliwości technicznych i dostępnych rozwiązań, wobec czego finalna funkcjonalność systemu i karty nie jest jeszcze dokładnie określona – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości