Wiadomości

Gorzów w końcu doczeka się karty miejskiej z prawdziwego zdarzenia!

1 lutego 2021, 12:35
fot. archiwum
Władze Gorzowa planują wprowadzić w 2022 roku zintegrowany system mobilnych usług w komunikacji miejskiej. A chodzi o możliwości płatności kartą za bilety w autobusach i tramwajach w elektronicznych kasownikach, a także wprowadzenie karty miejskiej z funkcjonalnością e-portmonetki.

To co w innych miastach już dawno jest standardem, w końcu pojawi się również w Gorzowie. A chodzi o zintegrowany system mobilnych usług w komunikacji miejskiej, czyli najprościej mówiąc system, który umożliwi płatność kartą za bilety w autobusach i tramwajach w elektronicznych kasownikach, a także wprowadzenie karty miejskiej z funkcjonalnością e-portmonetki oraz możliwością kodowania biletu okresowego. Z takiego rozwiązania od wielu lat korzystają m.in. mieszkańcy Warszawy czy Poznania. 

W Gorzowie system zostanie wprowadzony w pierwszej połowie 2022 roku. Wówczas każdy z mieszkańców będzie mógł wyrobić sobie kartę „gorzowianina” dzięki której będzie mógł płacić za przejazd zarówno autobusami, jak i tramwajami. Kartę miejską będzie można doładować w punktach posiadających terminale do doładowań, za pomocą dedykowanej strony internetowej lub poprzez doładowanie karty w biletomatach stacjonarnych.

W ramach zintegrowanego systemu mobilnych usług zostanie umożliwiona płatność za pomocą karty płatniczej za bilety komunikacji miejskiej w kasownikach elektronicznych zamontowanych w autobusach i tramwajach. 

- W chwili obecnej trwa rozpoznawanie rynku w zakresie możliwości technicznych i dostępnych rozwiązań, wobec czego finalna funkcjonalność systemu i karty nie jest jeszcze dokładnie określona – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości