Wiadomości

WOŚP: Zebrano blisko 300 tys. zł

1 lutego 2021, 11:13
Sztab WOŚP w Kłodawie pod Gorzowem. Na zdjęciu Jarosław Pikuła.
W niedzielę odbył się 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas którego dwa gorzowskie sztaby zebrały blisko 300 tys. zł. Swój wkład w tę kwotę mieli również wolontariusze z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie, którym udało się zebrać 20 tys. zł. Gminę Kłodawę wspierał również portal gorzowianin.com.

Na ulice Gorzowa oraz gminy Kłodawa wyszło blisko 400 wolontariuszy z dwóch sztabów „W Klubie u Szefa” oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzowie. Orkiestrowe granie w tym roku wspierali wolontariusze z „Gastronomika”, I LO, harcerze z SP 20 i Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie. W tym roku portal gorzowianin.com wspierał gminę Kłodawa w orkiestrowym graniu. 

Podczas niedzielnego finału udało się zebrać blisko 300 tys. zł, z czego aż 20 tys. w gminie Kłodawa. - Nasi wolontariusze zebrali do puszek 12 tys. zł, natomiast z licytacji, które były prowadzone w sieci na naszym facebookowym profilu udało się zebrać aż 7 tys. zł – mówi Jarosław Pikuła, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. 

Transmisja z GOK w Kłodawie trwała 4 godziny i można było podczas niej uczestniczyć nie tylko w ciekawych licytacjach, ale również zobaczyć występy lokalnych zespołów takich jak Bukowina czy Kłodawianki, a na parkiecie zaprezentował się zespół Warta Cheerleaders, zespół Buziaki czy grypa Sanis Sano. Natomiast gwiazdą wieczoru był zespół Nadmiar. Transmisję z tego wydarzenia możecie zobaczyć TUTAJ.

Do kwoty 300 tys. zł trzeba będzie doliczyć jeszcze aukcje z portalu Allegro, które będą dostępne jeszcze do 14 stycznia. Wśród nich m.in. voucher od prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego a na wspólną z nim wycieczkę rowerową po Gorzowie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości