• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ruszył nabór do przedszkoli w Gorzowie. Rodzicu, o tym musisz wiedzieć

3 marca 2023, 14:00, Marcin Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Tradycyjnie 1 marca rozpoczął się nabór do miejskich przedszkoli w Gorzowie. Na rok szkolny 2023/2024 miasto przygotowało ponad 900 miejsc dla maluchów. Rodzice mogą składać elektroniczne wnioski do środy 15 marca. Dodatkowe punkty można otrzymać m.in. za rozliczenie podatku PIT w Gorzowie.

Nabór do miejskich przedszkoli w Gorzowie na rok szkolny 2023/2024 będzie wyjątkowy, ponieważ przygotowano więcej miejsc, niż jest maluchów. Łącznie w przedszkolach miejskich na terenie Gorzowa będzie aż 916 miejsc.

Elektroniczny nabór wniosków o przyjęcie do przedszkola rozpoczął się w środę 1 marca i potrwa do środy 15 marca. Co istotne, samo zarejestrowanie w systemie elektronicznym bez wydrukowania wniosku, podpisania i dostarczenia do placówki nie jest zgłoszeniem. Wydrukowane wnioski przyjmowane będą w przedszkolu pierwszego wyboru zgodnie z godzinami przyjęć w placówce.

W pierwszej kolejności do miejskich przedszkoli są przyjmowane dzieci z rodzin wielodzietnych, wychowywanych samotnie przez jednego z rodziców czy też z niepełnosprawnościami.

Dodatkowe punkty można otrzymać za rozliczanie podatku PIT w Urzędzie Skarbowym w Gorzowie oraz za to, że oboje rodziców pracuje czy też za obowiązkowe szczepienia ochronne. Co istotne dzieci, które zostały zwolnione z tego obowiązku z przyczyn zdrowotnych, także otrzymają dodatkowe punkty.

Harmonogram rekrutacji do przedszkoli miejskich w Gorzowie

Nabór elektroniczny potrwa do środy 15 marca. Natomiast 3 kwietnia do godz. 12 zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych. Od 4 do 12 kwietnia rodzice będą mieli czas, aby potwierdzić zapis dziecka do przedszkola do którego zostało zakwalifikowane, poprzez złożenie pisemnego oświadczenia woli. Z kolei 13 kwietnia do godz. 12 ogłoszone zostaną listy dzieci przyjętych oraz nieprzyjętych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości