• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 24 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Koniec ze zsypami na Kochanowskiego

27 stycznia 2021, 15:33
fot. Klub Przyjaciół Osiedla Staszica
W wieżowcach, które podlegają pod Spółdzielnię Mieszkaniową „Staszica” jest łącznie 141 zsypów, z czego 35 zostało do tej pory zamknięte. Teraz do likwidacji idą kolejne zsypy. Tym razem od 1 lutego nieczynne będą te w bloku przy ul. Kochanowskiego.

Od kwietnia ubiegłego roku na terenie Gorzowa obowiązuje segregacja śmieci na pięć frakcji. Zmorą prawidłowego segregowania są zsypy zwłaszcza na os. Staszica, gdzie mieszkańcy często wrzucają odpady niesegregowane. Z obawy za zbiorową odpowiedzialność, coraz więcej mieszkańców chce, aby takie zsypy zostały zamknięte.

W wieżowcach, które podlegają pod Spółdzielnię Mieszkaniową „Staszica” jest łącznie 141 zsypów, z czego 35 zostało do tej pory zamkniętych. Jak się okazuje, kolejne zsypy czekają na zamknięcie. Tym razem przy ul. Kochanowskiego.

- Spółdzielnia Mieszkaniowa "Staszica" zwraca się z prośbą do mieszkańców budynku przy ul. Kochanowskiego 2 o niekorzystanie ze zsypów od wtorku 26 stycznia ze względu na czyszczenie i dezynfekcję przygotowującą do zamknięcia. W związku z decyzją większości lokatorów zsypy zostaną zaspawane w poniedziałek 1 lutego. W związku z powyższym wszyscy lokatorzy zobowiązani są do wyrzucania posegregowanych odpadów do odpowiednich pojemników znajdujących się na zewnątrz budynku – czytamy w ogłoszeniu wywieszonym na klatce schodowej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości