Wiadomości

Śnieg dotarł i do nas. Zbyt szybko nam nie odpuści

12 stycznia 2021, 16:43, Marcin Kluwak, redakcja@gorzowianin.com
foto: KMP w Gorzowie
Zawitała do nas zima i wszystko wskazuje na to, że zostanie na dłużej. W długoterminowych prognozach pogody nie widać ocieplenia. Przez najbliższe dwa tygodnie temperatura w ciągu dnia rzadko przekroczy zero stopni. Możemy spodziewać się też obfitych opadów śniegu.

Padać w Gorzowie i okolicach nie przestanie, a jeżeli tak się zdarzy to tylko na chwilę. Jeżeli popatrzymy na prognozę pogody na najbliższe dni, to widać wyraźnie, że zima nie odpuści. Synoptycy prognozują, że jutro w Gorzowie i okolicach spadnie nawet 40 mm białego puchu i sytuacja powtarzać się będzie do weekendu. Po dwóch, trzech dniach odpoczynku od opadów czeka nas powtórka scenariusza. Śnieg towarzyszyć nam będzie praktycznie codziennie.

Właściciele prywatnych posesji muszą więc przeprosić się z łopatami i szuflami do śniegu, bo oczyszczenie chodnika przed posesją należy do ich obowiązków. Straż miejska, czy gminna za nieodśnieżenie chodnika może nałożyć na nich mandat.

Z kolei kierowcy muszą sięgnąć głębiej do schowków w samochodach i odnaleźć skrobaczki do szyb i małe miotełki, które pozwolą pozbyć się zalegającego na samochodach śniegu. Za jazdę nieodśnieżonym samochodem może mandatem ukarać nas policja.

IMGW wydało kolejne ostrzeżenie dotyczące województwa lubuskiego, które obowiązuje do środowego poranka (13.01). W regionie prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu, miejscami śniegu z deszczem. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna gruntu około -4°C.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości