Wiadomości

Uważajmy na drogach!

12 stycznia 2021, 10:20
foto: KMP w Gorzowie
Padający śnieg nie ułatwia życia kierowcom. Śliska nawierzchnia wydłuża drogę hamowania. Kierowcy znacznie jednak zwolnili. Widać to nie tylko na ulicach miasta, ale także drogach wyjazdowych.

Z zimową aurą mierzą się kierowcy, którzy musieli wyjechać na drogi we wtorek rano. Opady śniegu powodują, że na ulicach zrobiło się ślisko, a przez to mniej bezpiecznie. Dlatego drogową sytuację i zachowanie kierowców obserwują gorzowscy policjanci. Można zauważyć, że widoczne oznaki zimy spowodowały zdecydowanie ostrożniejszą jazdę na drogach. Od rana nie odnotowano większej ilości drogowych kolizji, które spowodowane byłyby przez złe warunki. Funkcjonariusze mają nadzieję, że w taki sposób kierowcy będą poruszać się każdego dnia.

Policjanci przypominają, by do jazdy właściwie się przygotować. Odpowiednie opony to początek bezpiecznej drogi. Zadbajmy o właściwe odśnieżenie całego pojazdu. Sypiący się z dachu auta śnieg nie ułatwia jazdy kierowcom, którzy poruszają się z tyłu. Niebezpieczne są także kawałki ciężkiego lodu, które mogą spaść z dachu. Odśnieżanie to obowiązek który dotyczy zarówno kierowców osobówek, jak również większych aut. W grę wchodzi bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu drogowego. Osoby, które niezbyt pewnie czują się w zimowych warunkach proponujemy przesiąść się do środków miejskiej komunikacji.

Główne drogi w Gorzowie są w tej chwili przejezdne, gorzej jest tradycyjnie na drogach osiedlowych i mniej uczęszczanych. Tam jeszcze pługi nie dotarły.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości