Wiadomości

Będzie przebudowa DK22 w kierunku Krzeszyc

21 grudnia 2020, 12:40
Dobra wiadomość dla podróżujących krajową 22 w kierunku Krzeszyc. GDDKiA planuje remont blisko 13-kilometrowego odcinka od granic administracyjnych Gorzowa do skrzyżowania z DK24. Droga ma być poszerzona o pół metra, pojawią się też nowe chodniki i wyspy spowalniające.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Zielonej Górze prowadzi procedurę przetargową, która ma na celu wyłonienie wykonawcy dokumentacji technicznej przebudowy krajowej 22 na terenie gmin Deszczno i Krzeszyce. Remont ma objąć blisko 13-kilometrowy odcinek drogi od granicy Gorzowa.

Szersza jezdnia, chodniki i spowalniacze ruchu

Po remoncie droga ma być szersza. Obecnie pas ruchu ma 3,5 metra, po obu stronach ma zostać dobudowane po pół metra. Przebudowane zostaną skrzyżowania i co ważne – na wlotach do miejscowości Krasowiec oraz Prądocin mają pojawić się wyspy spowalniające ruch drogowy.

Przebudowane zostaną zatoki autobusowe, doprowadzony będzie tam ruch pieszych i zamontowane nowoczesne oświetlenie. W ramach przebudowy zostaną przebudowane lub wybudowane (tam, gdzie nie ma) ciągi piesze na odcinku od Krasowca do Prądocina.

Zaprojektowanie dokumentacji technicznej ma kosztować blisko 5 milionów złotych. Po sporządzeniu dokumentacji technicznej nastąpi etap wyłaniania wykonawcy i według GDDKiA ma on trwać 12 miesięcy. Sama przebudowa ma potrwać do 25 miesięcy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości