Wiadomości

Kolejnych sześć nowych autobusów dotrze do Gorzowa. Wszystkie będą wyposażone w AED

12 stycznia 2021, 11:41
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji podpisały umowę z firmą MAN na leasing i dostawę 6 autobusów. Firma ma 8 miesięcy na dostarczenie pojazdów do Gorzowa, ale jak zapowiada – nowe autobusy dotrą do Gorzowa jeszcze latem. Co istotne, wszystkie pojazdy będą wyposażone w defibrylatory.
We wtorek 12 stycznia została podpisana umowa leasingu i dostawy sześciu klimatyzowanych autobusów MAN - niskopodłogowych, klasy MAXI (12m), spełniających wymagania normy EURO 6. - Nowe gorzowskie tramwaje przyzwyczaiły naszych mieszkańców do wygodnej i bezpiecznej komunikacji, więc ich oczekiwania są bardzo wysokie. Nowe autobusy, na które podpisaliśmy dzisiaj umowę, spełniają te oczekiwania. Autobusy są bardzo wysokiej jakości, zarówno pod względem komfortu, jak i bezpieczeństwa. Nasze nowe autobusy są bezpieczne, spełniają maksymalne normy ekologiczne, są klimatyzowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – podkreśla Agnieszka Surmacz, wiceprezydent Gorzowa.

Nowością, w autobusach będą za to defibrylatory. Urządzenia AED zostaną zamontowane również w sześciu nowych pojazdach marki MAN. Będą to już kolejne autobusy, w których zostaną pojawią się defibrylatory. Wcześniej informowaliśmy, że pierwsze dwa defibrylatory zostaną zamontowane w autobusach hybrydowych. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ. 

- Miasto bierze pod uwagę, aby w każdym nowym pojeździe znajdowały się defibrylatory. Nigdy nie wiadomo czy komuś nie uratują życia – podkreśla Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Firma MAN ma 8 miesięcy od dnia podpisania umowy na dostarczenie autobusowy, jednak jak zapewnia – pojazdy dotrą do Gorzowa znacznie wcześniej. Na ulice miasta wyjadą jeszcze latem.  Koszt jednego autobusu to 1 mln 37 tys. zł, umowa leasingowa została podpisana na 6 lat. Po tym czasie pojazdy staną się własnością miasta.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości