Wiadomości

Kolejnych sześć nowych autobusów dotrze do Gorzowa. Wszystkie będą wyposażone w AED

12 stycznia 2021, 11:41
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji podpisały umowę z firmą MAN na leasing i dostawę 6 autobusów. Firma ma 8 miesięcy na dostarczenie pojazdów do Gorzowa, ale jak zapowiada – nowe autobusy dotrą do Gorzowa jeszcze latem. Co istotne, wszystkie pojazdy będą wyposażone w defibrylatory.
We wtorek 12 stycznia została podpisana umowa leasingu i dostawy sześciu klimatyzowanych autobusów MAN - niskopodłogowych, klasy MAXI (12m), spełniających wymagania normy EURO 6. - Nowe gorzowskie tramwaje przyzwyczaiły naszych mieszkańców do wygodnej i bezpiecznej komunikacji, więc ich oczekiwania są bardzo wysokie. Nowe autobusy, na które podpisaliśmy dzisiaj umowę, spełniają te oczekiwania. Autobusy są bardzo wysokiej jakości, zarówno pod względem komfortu, jak i bezpieczeństwa. Nasze nowe autobusy są bezpieczne, spełniają maksymalne normy ekologiczne, są klimatyzowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – podkreśla Agnieszka Surmacz, wiceprezydent Gorzowa.

Nowością, w autobusach będą za to defibrylatory. Urządzenia AED zostaną zamontowane również w sześciu nowych pojazdach marki MAN. Będą to już kolejne autobusy, w których zostaną pojawią się defibrylatory. Wcześniej informowaliśmy, że pierwsze dwa defibrylatory zostaną zamontowane w autobusach hybrydowych. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ. 

- Miasto bierze pod uwagę, aby w każdym nowym pojeździe znajdowały się defibrylatory. Nigdy nie wiadomo czy komuś nie uratują życia – podkreśla Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Firma MAN ma 8 miesięcy od dnia podpisania umowy na dostarczenie autobusowy, jednak jak zapewnia – pojazdy dotrą do Gorzowa znacznie wcześniej. Na ulice miasta wyjadą jeszcze latem.  Koszt jednego autobusu to 1 mln 37 tys. zł, umowa leasingowa została podpisana na 6 lat. Po tym czasie pojazdy staną się własnością miasta.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości