Wiadomości

Archeolodzy wejdą na plac budowy. Będą utrudnienia w centrum Gorzowa

7 stycznia 2021, 13:03
fot. archiwum
W ciągu najbliższych miesięcy szykuje się kocioł w centrum Gorzowa. Wszystko przez przebudowę skrzyżowania Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego, która ruszy w marcu. Na plac budowy wejdą również archeolodzy, co jak się okazuje, może spowodować poślizg w realizacji inwestycji.

Konsorcjum firm ZUE i FDO, które wygrało przetarg na przebudowę ul. Chrobrego i Mieszka I prowadzi roboty niemal na całym odcinku planowanej inwestycji. Prace przebiegają bez większych problemów, a na wysokości Kwadratu gotowe jest już torowisko tramwajowe, chodnik i oświetlenie. Nie ruszony został jedynie fragment ul. Chrobrego od ul. Jagiełły do Pocztowej oraz ul. Mieszka I od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do Roosevelta.

Jak wiadomo skrzyżowanie ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego to newralgiczny punkt komunikacyjny w centrum Gorzowa, a jego przebudowa spowoduje spore utrudnienia. Jak zapowiada miasto, prace na skrzyżowaniu mają ruszyć w marcu.

Skrzyżowanie będzie zamykane połówkowo, tak aby częściowo ograniczać przejezdność i stopniowo udostępniać teren archeologom, którzy będą prowadzić prace podziemne w związku z odkrywkami na wysokości Arsenału, gdzie w czerwcu 2020 roku doszło do odkrycia fragmentu starego torowiska i fundamenty. Archeolodzy spodziewają się, że natrafią pod ziemią na pozostałości po dawnych murach miejskich.

Remont 1,5-kilometrowego odcinka ul. Chrobrego i ul. Mieszka I od ul. Pocztowej do ul. Roosevelta wraz z torowiskiem kosztuje miasto 69 mln 27 tys. zł. Wykonawca ma czas do końca października 2021 roku na realizację inwestycji. - Prace na tym skrzyżowaniu potrwają do jesieni. Terminem wynikającym z umowy jest miesiąc październik, Jednak prace archeologiczne mogą spowodować aneksowanie terminów finalnego zakończenia inwestycji – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości