Wiadomości

Archeolodzy wejdą na plac budowy. Będą utrudnienia w centrum Gorzowa

7 stycznia 2021, 13:03
fot. archiwum
W ciągu najbliższych miesięcy szykuje się kocioł w centrum Gorzowa. Wszystko przez przebudowę skrzyżowania Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego, która ruszy w marcu. Na plac budowy wejdą również archeolodzy, co jak się okazuje, może spowodować poślizg w realizacji inwestycji.

Konsorcjum firm ZUE i FDO, które wygrało przetarg na przebudowę ul. Chrobrego i Mieszka I prowadzi roboty niemal na całym odcinku planowanej inwestycji. Prace przebiegają bez większych problemów, a na wysokości Kwadratu gotowe jest już torowisko tramwajowe, chodnik i oświetlenie. Nie ruszony został jedynie fragment ul. Chrobrego od ul. Jagiełły do Pocztowej oraz ul. Mieszka I od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do Roosevelta.

Jak wiadomo skrzyżowanie ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego to newralgiczny punkt komunikacyjny w centrum Gorzowa, a jego przebudowa spowoduje spore utrudnienia. Jak zapowiada miasto, prace na skrzyżowaniu mają ruszyć w marcu.

Skrzyżowanie będzie zamykane połówkowo, tak aby częściowo ograniczać przejezdność i stopniowo udostępniać teren archeologom, którzy będą prowadzić prace podziemne w związku z odkrywkami na wysokości Arsenału, gdzie w czerwcu 2020 roku doszło do odkrycia fragmentu starego torowiska i fundamenty. Archeolodzy spodziewają się, że natrafią pod ziemią na pozostałości po dawnych murach miejskich.

Remont 1,5-kilometrowego odcinka ul. Chrobrego i ul. Mieszka I od ul. Pocztowej do ul. Roosevelta wraz z torowiskiem kosztuje miasto 69 mln 27 tys. zł. Wykonawca ma czas do końca października 2021 roku na realizację inwestycji. - Prace na tym skrzyżowaniu potrwają do jesieni. Terminem wynikającym z umowy jest miesiąc październik, Jednak prace archeologiczne mogą spowodować aneksowanie terminów finalnego zakończenia inwestycji – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości