Sypiąca się „jedynka” zostanie w końcu wyremontowana

28 grudnia 2020, 10:02
fot. archiwum
Grzyb na ścianach, okna wypadające z futryn czy instalacja elektryczna w tragicznym stanie – to obraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie, która pilnie potrzebuje remontu. Na szczęście po latach walki rodziców i dyrekcji placówki, szkoła zostanie w końcu wyremontowana. Miasto właśnie otrzymało dofinansowanie na modernizację budynku podstawówki. Prace rozpoczną się w 2021 roku.

Temat Szkoły Podstawowej nr 1 Gorzowie był na portalu gorzowianin.com wielokrotnie poruszany. Rodzice uczniów z "jedynki" podkreślają, że placówka do której uczęszczają ich dzieci jest po prostu w tragicznym stanie, a szkoła nie widziała generalnego remontu od ponad 20 lat. Dlatego też dyrekcja placówki wspólnie z rodzicami walczyła od dłuższego czasu o środki na przeprowadzenie prac w szkole.

- Kiedy moje dziecko idzie do szkoły po prostu boję się jego bezpieczeństwo. Szkoła jest obskurna, w niektórych klasach jest grzyb, a tynk odpada ze ścian. Dlatego też chciałbym, aby miasto coś w końcu z tym zrobiło – mówił jeszcze na początku 2020 roku Mariusz Wołoszczyn, jeden z rodziców. Ponadto rodzice żalili się, że szkoła jest po prostu "olewana" przez miasto, ponieważ ciągle słyszą, że nie ma środków na generalny remont.

Dlatego też mamy dobrą wiadomość. Władze Gorzowa właśnie otrzymały dofinansowanie zniszczonej podstawówki. - Zarząd województwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 rozstrzygnął konkurs z zakresu rozwoju obszarów zmarginalizowanych. Projekt pod nazwą „Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie” otrzymał dotację w kwocie 6,6, mln zł. Natomiast całkowita wartość projektu to 7,9 mln zł – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

W ramach inwestycji w „jedynce” zostanie przeprowadzona renowacja okien i stropów, wyremontowana zostanie część sal lekcyjnych, pokój dyrekcji oraz administracji. Prace przewidują również wzmocnienie fundamentów przez palowanie i podbicie, a także modernizację instalacji elektrycznej i sanitarnej oraz wymianę pokrycia dachu.

Ponadto zostanie zagospodarowany teren przy szkole. Roboty polegać będą na montażu jednego zestawu sprawnościowego - placu zabaw (urządzenia sportowo – gimnastycznego, ścieżki sprawnościowej, zestawu typu ścieżka zdrowia) wraz z wykonaniem nawierzchni bezpiecznych z piasku, a także na zamocowaniu sześciu stalowych stelaży, przeznaczonych pod wystawę o historii szkoły.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości