Wiadomości

Zobacz, jak zmienia się ul. Walczaka [film i zdjęcia]

31 grudnia 2020, 11:40
fot. gorzowianin.com
Wykonawca rozbudowy drogi krajowej nr 22 w Gorzowie prowadzi obecnie prace przy ul. Walczaka i Zawackiej. Największe zmiany widać jednak przy samej ul. Walczaka, gdzie jeszcze niedawno były drzewa, torowisko oraz pętla tramwajowa. Teraz nie ma po nich praktycznie śladu. Postępy prac doskonale widać na zdjęciach z drona.

Jeszcze na początku grudnia przy ul. Walczaka na odcinku od skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów do wysokości stacji paliw Orlen, trwała wycinka drzew i krzewów które znajdowały się na pasie zieleni, gdzie będzie biegła druga jezdnia ul. Walczaka. Natomiast po miesiącu teren ten jest nie do poznania.

W czwartek 31 grudnia odwiedziliśmy plac budowy z aparatem. Nie ma już śladu po torowisku tramwajowym na odcinku od ronda Gdańskiego do pętli tramwajowej na Silwanie – sama pętla została również zlikwidowana. To tam zostanie wybudowane nowe, dwupasmowe rondo turbinowe. Wszystkie drzewa kolidujące z inwestycją zostały również ścięte, pnie wyrwane, a teren uporządkowany. Natomiast na odcinku od skrzyżowania z ul. Fieldorfa-Nila do jednostki straży pożarnej został wysypany piasek pod podbudowę drogi. Widać już doskonale, jak będzie biegła druga nitka ul. Walczaka. Natomiast torowisko tramwajowe będzie znajdowało się pomiędzy jezdniami ul. Walczaka. Tramwaj będzie dojeżdżał w rejon skrzyżowania z ul. Fieldorfa-Nila, gdzie powstanie tzw. krańcówka.

Rozbudowa drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego to koszt 73 mln 998 tys. zł. Dwupasmowa DK22 powinna być gotowa do stycznia 2022 roku. W ramach inwestycji zostanie wyciętych łącznie 737 drzew oraz 23 krzewy. Natomiast po zakończeniu inwestycji, wykonawca dokona nasadzeń zastępczych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/8 Rozbudowa ul. Walczaka

1/8 Rozbudowa ul. Walczaka

2/8 Rozbudowa ul. Walczaka

2/8 Rozbudowa ul. Walczaka

3/8 Rozbudowa ul. Walczaka

3/8 Rozbudowa ul. Walczaka

4/8 Rozbudowa ul. Walczaka

4/8 Rozbudowa ul. Walczaka

5/8 Rozbudowa ul. Walczaka

5/8 Rozbudowa ul. Walczaka

6/8 Rozbudowa ul. Walczaka

6/8 Rozbudowa ul. Walczaka

7/8 Rozbudowa ul. Walczaka

7/8 Rozbudowa ul. Walczaka

8/8 Rozbudowa ul. Walczaka

8/8 Rozbudowa ul. Walczaka

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości