Hala widowiskowo-sportowa powstanie w dwa lata! Na początek ruszy wycinka drzew

4 stycznia 2021, 12:29
W poniedziałek 4 stycznia została podpisana umowa z firmą, która zajmie się budową hali widowiskowo-sportowej. Natomiast już we wtorek 5 stycznia zostanie przekazany plac budowy wykonawcy. Jak informuje firma Budimex S.A. na początek zajmie się wycinką drzew, które będą kolidowały z inwestycją. Wycinka ruszy jeszcze w styczniu, tak aby zdążyć z wszystkimi pracami do końca lutego.

Na ten moment od wielu lat czekała spora grupa mieszkańców Gorzowa, a przede wszystkim środowisko sportowe – w poniedziałek 4 stycznia została podpisana umowa z generalnym wykonawcą budowy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowiańskiej. Inwestycją zajmie się firma Budimex S.A. za kwotę 89 mln 157 tys. zł.

Jak poinformował wykonawca, we wtorek 5 grudnia przejmie już oficjalnie plac budowy i będzie mógł przystąpić do pierwszych prac. - Na początek dokonamy pełnej dokumentacji zdjęciowej, następnie przystąpimy do wycinki drzew, bo to jest kluczowe, aby móc ruszyć z pracami ziemnymi. Wycinka drzew to zadanie pilne, ponieważ musimy ją przeprowadzić do końca lutego, ponieważ od marca zaczyna się sezon lęgowy. Natomiast hala widowiskowo-sportowa zostanie wybudowana w ciągu 24 miesięcy od dnia przejęcia placu budowy, a może nawet i wcześniej. Jednak jesteśmy przekonani, że inwestycja zostanie zrealizowana w terminie – opowiada Andrzej Schmalenberg, dyrektor oddziału firmy Budimex S.A.

Według szacunków zostanie wyciętych około 400 drzew i krzewów. Oczywiście po zakończeniu inwestycji zaplanowane są nasadzenia zastępcze.

Nowoczesna hala widowiskowo-sportowa

Budynek hali widowiskowo-sportowej będzie wizualnie nawiązywał do Słowianki, aby cały kompleks był ze sobą spójny. Natomiast sama hala będzie podzielona na kilka stref. Będzie składała się m.in. z areny głównej, sali lekkoatletycznej czy sali rozgrzewek oraz sali konferencyjnej. A także z hali wystawienniczo-konferencyjnej, sali restauracyjnej, punktów gastronomicznych.

Budynek ma spełniać wymogi międzynarodowych federacji sportowych, tak aby można było w niej rozgrywać mecze piłki siatkowej, koszykówki, piłki ręcznej czy futsalu. W hali będzie 3744 na trybunie stałej oraz 1384 miejsca na trybunie teleskopowej.

Na środku areny głównej zainstalowany będzie telebim w formie sześcianu zapewniający widoczność z każdej trybuny.  W obiekcie można będzie realizować imprezy sportowe (mecze ligowe, zawody międzynarodowe, gale sportów walki, turnieje taneczne), widowiska ( koncerty, kabarety, występy taneczne, teatralne) oraz wszelkiego rodzaju targi i eventy.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości