• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Nowe miejsce dla przedsiębiorców na Zawarciu

21 grudnia 2020, 15:38
fot. archiwum
W budynku hali targowej na gorzowskim Zawarciu powstanie nowoczesny inkubator przedsiębiorczości. Prace budowlane obejmą adaptację pomieszczeń na potrzeby m.in. 35 biur, 2 sal szkoleniowych z tarasami, budowę aneksów kuchennych czy laboratorium do testowania i prototypowania. Inwestycja warta ponad 11 mln zł ma być gotowa na początku 2022 roku.

W miejscu dawnego biurowca Ursusa, a dokładnie w budynku, w którym mieście się m.in. hala targowa, siedziba GRH czy sklepy usługowe przy ul. Targowej 9, powstanie nowoczesny inkubator przedsiębiorczości Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego. Umowę na jego utworzenie, w obecności prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego, podpisali w poniedziałek 21 grudnia prezes GOT Justyna Kmietowicz i prezes GOTECH Mariusz Batura. Firma GOTECH wygrał przetarg i będzie zajmowała się pracami budowlanymi. Co istotne, w budynku hali targowej pozostaną wszystkie punkty usługowe, które prowadzą tam obecnie swoją działalność.

- Nowoczesne pomieszczenia biurowe z pełną bazą IT, strefą kreatywną, zapleczem socjalnym, pozwolą na prowadzenie działalności w innowacyjnym środowisku, w dobrej cenie i lokalizacji. Dodatkowym atutem będzie wsparcie doradcze i finansowe dla nowatorskich pomysłów. Pomysł powstał jesienią 2018 roku i jest wspólną inicjatywą władz Gorzowa, GOT oraz Inneko – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Na pierwszym piętrze budynku postanie 35 biur, 2 sale szkoleniowe z tarasami, 2 strefy kreatywne, 2 aneksy kuchenne, 1 sala konferencyjna o powierzchni 95 m.kw., laboratorium do testowania i protoypowania. Natomiast na parterze pozostanie część usługowa.

Inwestycja jest warta ponad 11 milionów złotych, a dofinansowanie przekracza 7,6 mln zł. Budynek powinien być gotowy na początku 2022 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości