Wiadomości

Nowe miejsce dla przedsiębiorców na Zawarciu

21 grudnia 2020, 15:38
fot. archiwum
W budynku hali targowej na gorzowskim Zawarciu powstanie nowoczesny inkubator przedsiębiorczości. Prace budowlane obejmą adaptację pomieszczeń na potrzeby m.in. 35 biur, 2 sal szkoleniowych z tarasami, budowę aneksów kuchennych czy laboratorium do testowania i prototypowania. Inwestycja warta ponad 11 mln zł ma być gotowa na początku 2022 roku.

W miejscu dawnego biurowca Ursusa, a dokładnie w budynku, w którym mieście się m.in. hala targowa, siedziba GRH czy sklepy usługowe przy ul. Targowej 9, powstanie nowoczesny inkubator przedsiębiorczości Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego. Umowę na jego utworzenie, w obecności prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego, podpisali w poniedziałek 21 grudnia prezes GOT Justyna Kmietowicz i prezes GOTECH Mariusz Batura. Firma GOTECH wygrał przetarg i będzie zajmowała się pracami budowlanymi. Co istotne, w budynku hali targowej pozostaną wszystkie punkty usługowe, które prowadzą tam obecnie swoją działalność.

- Nowoczesne pomieszczenia biurowe z pełną bazą IT, strefą kreatywną, zapleczem socjalnym, pozwolą na prowadzenie działalności w innowacyjnym środowisku, w dobrej cenie i lokalizacji. Dodatkowym atutem będzie wsparcie doradcze i finansowe dla nowatorskich pomysłów. Pomysł powstał jesienią 2018 roku i jest wspólną inicjatywą władz Gorzowa, GOT oraz Inneko – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Na pierwszym piętrze budynku postanie 35 biur, 2 sale szkoleniowe z tarasami, 2 strefy kreatywne, 2 aneksy kuchenne, 1 sala konferencyjna o powierzchni 95 m.kw., laboratorium do testowania i protoypowania. Natomiast na parterze pozostanie część usługowa.

Inwestycja jest warta ponad 11 milionów złotych, a dofinansowanie przekracza 7,6 mln zł. Budynek powinien być gotowy na początku 2022 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości