Wiadomości

Remont Spichrzowej na finiszu [zdjęcia]

16 grudnia 2020, 12:04
fot. Anna Kluwak
Chociaż droga powinna być gotowa pod koniec października, to remont ul. Spichrzowej zakończy się pod koniec grudnia. Prace przy ul. Spichrzowej właśnie zbliżają się do końca. Przed wykonawcą jeszcze prace brukarskie na ostatnich fragmentach drogi.

Pierwszy etap przebudowy ul. Spichrzowej obejmuje odcinek od ul. Garbary do Chrobrego. Zgodnie z umową, firma miała czas do 30 października na zakończenie wszystkich prac, ale ten termin nie został dotrzymany i wykonawca wciąż zajmuje się robotami w tym miejscu.

Obecnie firma Eurovia zajmuje się pracami brukarskimi. W niektórych miejscach brakuje sporej części chodników. Natomiast na całej długości remontowanej Spichrzowej jest już nowy asfalt, zostało również wymalowane oznakowanie poziome jezdni i pojawiło się nowe oświetlenie. Częściowo ul. Spichrzowa została udostępniona dla ruchu na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Zaułek. Natomiast pozostały fragment drogi zostanie otwarty, kiedy wykonawca zakończy wszystkie prace.

- Wykonawca deklaruje, że przebudowa drogi zakończy się do końca grudnia 2020 roku. Przed firmą jeszcze prace brukarskie – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. To oznacza, że inwestycja będzie miała dwa miesiące opóźnienia.

Jak tłumaczy firma Eurovia S.A., termin realizacji inwestycji nie został dotrzymany ze względu na odkrycie średniowiecznych murów na wysokości ul. Łazienki i prace archeologiczne, które wstrzymały roboty. Dlatego też miasto nie nałoży kar na wykonawcę. Koszt przebudowy pierwszego odcinka ul. Spichrzowej to 4 mln 683 tys. zł.

Jednak przebudowa ul. Spichrzowej na odcinku od ul. Garbary to ul. Chrobrego to dopiero pierwszy etap inwestycji. W pierwszym kwartale 2021 roku władze miasta zamierzają ogłosić przetarg na wybór wykonawcy drugiego etapu przebudowy i rozbudowy ul. Spichrzowej, który obejmie odcinek od mostu Staromiejskiego do ul. Hejmanowskiej oraz budowę nowego odcinka od ul. Hejmanowskiej do Teatralnej.

- Planujemy na początku przyszłego roku wybrać wykonawcę robót, który najpierw zajmie się budową nowej drogi od ul. Hejmanowskiej do Teatralnej. Szacujemy, że te prace potrwają do końca 2021 roku i dopiero w 2022 roku będziemy mogli przystąpić do remontu odcinka od ul. Chrobrego do Hejmanowskiej – opowiada Ciepiela. Budowa nowego odcinka ul. Spichrzowej ma kosztować 7 mln zł.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/9 Remont Spichrzowej na finiszu

1/9 Remont Spichrzowej na finiszu

2/9 Remont Spichrzowej na finiszu

2/9 Remont Spichrzowej na finiszu

3/9 Remont Spichrzowej na finiszu

3/9 Remont Spichrzowej na finiszu

4/9 Remont Spichrzowej na finiszu

4/9 Remont Spichrzowej na finiszu

5/9 Remont Spichrzowej na finiszu

5/9 Remont Spichrzowej na finiszu

6/9 Remont Spichrzowej na finiszu

6/9 Remont Spichrzowej na finiszu

7/9 Remont Spichrzowej na finiszu

7/9 Remont Spichrzowej na finiszu

8/9 Remont Spichrzowej na finiszu

8/9 Remont Spichrzowej na finiszu

9/9 Remont Spichrzowej na finiszu

9/9 Remont Spichrzowej na finiszu

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości