Wiadomości

Parter Przemysłówki do przebudowy

14 grudnia 2020, 13:05
fot. archiwum
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na przebudowę parteru budynku Przemysłówki wraz z piwnicą oraz pierwszym i drugim piętrem budynku. Miasto czeka na zgłoszenia firm do 11 stycznia 2021 roku.

Obecnie w budynku Przemysłówki trwają prace modernizacyjne obejmujące piętra od czwartego do siódmego. Realizacją inwestycji wartej 6 mln 990 tys. zł zajmuje się konsorcjum firm z Gorzowa Sebastian Szymański "Selektor" i BLR SP. Remont miał się zakończyć do lipca 2020 roku, jednak tak się nie stało i według ostatnich zapowiedzi wykonawcy, cztery piętra Przemysłówki będą gotowe na początku 2021 roku.

Jak się okazało, władze miasta ogłosiły właśnie przetarg na "Modernizację i wyposażenie obiektów kultury w Gorzowie", czyli na dostosowanie niskiego budynku Przemysłówki (po banku PEKAO S.A) oraz piwnicy, parteru, I i II piętra budynku wysokiego na Miejskie Centrum Kultury. Miasto czeka na zgłoszenia firm do 11 stycznia 2021 roku.

W ramach przebudowy, wykonawca będzie musiał wykonać kompleksową rewitalizację, adaptacje i remont wraz z ingerencją w konstrukcje. A także zająć się wyburzeniem zadaszenia części niskiej, jej nadbudowy i wykonania nowego zadaszenia oraz rozbudową części wejściowej budynku wysokiego. W ramach inwestycji zostanie również wybudowanych 11 miejsc parkingowych wraz z elementami małej architektury.

Prace przy realizacji inwestycji będą mogły ruszyć w momencie, kiedy na parterze Przemysłówki zostanie zlikwidowana kaplica katedralna. Póki co, nie jest znany termin powrotu wiernych do katedry – jednak ma to nastąpić w pierwszej połowie 2021 roku. Natomiast firma, która wygra przetarg na przebudowę parteru Przemysłówki będzie miała czas na realizację prac do 31 października 2022 roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości