Wiadomości

Co słychać w remontowanej Przemysłówce [zdjęcia]

2 października 2020, 08:30, red
fot. Jan Wojtanowski, Urząd Miasta Gorzowa
Cały czas trwają prace na czterech piętrach Przemysłówki w centrum Gorzowa. Wykonawca obecnie zajmuje się pracami wykończeniowymi. Pomieszczenia mają być gotowe na początku 2021 roku, wówczas przeniosą się tam pracownicy wydziału kultury oraz wydziału sportu Urzędu Miasta Gorzowa.

Remontem Przemysłówki, które obejmuje modernizację od czwartego do siódmego piętra realizuje konsorcjum firm z Gorzowa Sebastian Szymański "Selektor" i BLR SP za kwotę 6 mln 990 tys. zł. Pierwsze prace w budynku ruszyły we wrześniu 2019 roku i miały potrwać do lipca 2020 roku. Jednak remont wciąż trwa i według najnowszych zapowiedzi wykonawcy, cztery piętra Przemysłówki będą gotowe na początku 2021 roku.

Na czwartym, piątym, szóstym i siódmych piętrze Przemysłówki są już nowe okna i trwa montaż parapetów oraz obróbka wind. Ponadto są prowadzone są prace wykończeniowe takie jak tynkowanie ścian, z czego niektóre już czekają do malowania. Ukończono także wymianę większości instalacji, a w łazienkach pojawiły się płytki.

Według planów gorzowskiego magistratu, na początku 2021 roku do wyremontowanych pomieszczeń Przemysłówki mają się przenieść się już pierwsi urzędnicy. - Do budynku zostaną przeniesione wydziały Urzędu Miasta Gorzowa z ul. Okólnej. Na pewno w Przemysłówce będzie mieścił się wydział kultury czy wydział sportu. Natomiast na parterze będzie mieściło się Miejskie Centrum Kultury z salą koncertową. Chcemy również zlecić obecnej firmie remont pozostałych pięter Przemysłówki, tak aby jeden wykonawca zajął się już całym budynkiem – mówi Agnieszka Surmacz, wiceprezydent Gorzowa.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/4 Remont Przemysłówki

1/4 Remont Przemysłówki

2/4 Remont Przemysłówki

2/4 Remont Przemysłówki

3/4 Remont Przemysłówki

3/4 Remont Przemysłówki

4/4 Remont Przemysłówki

4/4 Remont Przemysłówki

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości