Wiadomości

Kiedy koniec prac na Spichrzowej?

10 grudnia 2020, 12:46
fot. archiwum
Przebudowa pierwszego odcinka ul. Spichrzowej powinna zakończyć się pod koniec października, ale prace na remontowanej drodze wciąż trwają. Jak tłumaczy wykonawca, wszystko przez prace archeologiczne, które na dłuższy czas wstrzymały roboty. Jak informuje miasto, inwestycja powinna zostać zakończona do końca grudnia 2020 roku.

Przebudową ul. Spichrzowej na odcinku od ul. Garbary do Chrobrego zajmuje się firma Eurovia za kwotę 4 mln 683 tys. zł. Zgodnie z umową, firma miała czas do 30 października na zakończenie wszystkich prac, ale ten termin nie został dotrzymany. Wszystko przez odkrycie średniowiecznych murów na wysokości ul. Łazienki i prace archeologiczne, które wstrzymały roboty prowadzone przez wykonawcę.

Mamy już prawie połowę grudnia, a wykonawca wciąż prowadzi prace przy ul. Spichrzowej. Obecnie skupia się na robotach na odcinku od ul. Zaułek do ul. Łazienki. Zatem kiedy możemy spodziewać się zakończenia inwestycji? - Wykonawca deklaruje, że przebudowa drogi zakończy się do końca grudnia 2020 roku. Przed firmą jeszcze układanie nowego asfaltu na ostatnich odcinkach oraz prace brukarskie – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. To oznacza, że inwestycja będzie miała dwa miesiące opóźnienia.

Jednak przebudowa ul. Spichrzowej na odcinku od ul. Garbary to ul. Chrobrego to dopiero pierwszy etap inwestycji. W pierwszym kwartale 2021 roku władze miasta zamierzają ogłosić przetarg na wybór wykonawcy drugiego etapu przebudowy i rozbudowy ul. Spichrzowej, który obejmie odcinek od mostu Staromiejskiego do ul. Hejmanowskiej oraz budowę nowego odcinka od ul. Hejmanowskiej do Teatralnej.

- Planujemy na początku przyszłego roku wybrać wykonawcę robót, który najpierw zajmie się budową nowej drogi od ul. Hejmanowskiej do Teatralnej. Szacujemy, że te prace potrwają do końca 2021 roku i dopiero w 2022 roku będziemy mogli przystąpić do remontu odcinka od ul. Chrobrego do Hejmanowskiej – opowiada Ciepiela. Budowa nowego odcinka ul. Spichrzowej ma kosztować 7 mln zł.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości