Wiadomości

Fragment ul. Marcinkowskiego zostanie wyremontowany

10 grudnia 2020, 13:51
W 2021 roku ma zostać wyremontowany fragment ul. Marcinkowskiego od Broniewskiego do pętli autobusowej. Najważniejsza będzie wymiana nawierzchni, a także likwidacja miejsc postojowych autobusów i przesunięcie przystanku.

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców os. Staszica. W planie inwestycyjnym na 2021 roku znalazła się „Przebudowa odcinka ul. Marcinkowskiego od ul. Broniewskiego do pętli autobusowej”. Chociaż wyremontowany zostanie niewielki odcinek drogi, to ma on poprawić bezpieczeństwo mieszkańców w rejonie pętli autobusowej. Miasto chce na ten cel przeznaczyć 350 tys. zł.

Przebudowa drogi obejmie przede wszystkim frezowanie istniejącej jezdni, rozbiórkę chodników i krawężników, wylanie nowego asfaltu, a także wykonanie nowego chodnika z kostki brukowej. Co istotne, przesunięty zostanie przystanek autobusowy, który znajduje się obecnie na wysokości jednego z domów jednorodzinnych oraz zostaną zlikwidowane miejsca postojowe autobusów.

Natomiast sama pętla autobusowa przy ul. Marcinowskiego zostanie rozbudowana w ramach inwestycji "Zakup nowych autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania". W ramach prac zostaną wybudowane nowe miejsca postojowe dla autobusów przy stacji ładowania.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości