Fragment ul. Marcinkowskiego zostanie wyremontowany

10 grudnia 2020, 13:51
W 2021 roku ma zostać wyremontowany fragment ul. Marcinkowskiego od Broniewskiego do pętli autobusowej. Najważniejsza będzie wymiana nawierzchni, a także likwidacja miejsc postojowych autobusów i przesunięcie przystanku.

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców os. Staszica. W planie inwestycyjnym na 2021 roku znalazła się „Przebudowa odcinka ul. Marcinkowskiego od ul. Broniewskiego do pętli autobusowej”. Chociaż wyremontowany zostanie niewielki odcinek drogi, to ma on poprawić bezpieczeństwo mieszkańców w rejonie pętli autobusowej. Miasto chce na ten cel przeznaczyć 350 tys. zł.

Przebudowa drogi obejmie przede wszystkim frezowanie istniejącej jezdni, rozbiórkę chodników i krawężników, wylanie nowego asfaltu, a także wykonanie nowego chodnika z kostki brukowej. Co istotne, przesunięty zostanie przystanek autobusowy, który znajduje się obecnie na wysokości jednego z domów jednorodzinnych oraz zostaną zlikwidowane miejsca postojowe autobusów.

Natomiast sama pętla autobusowa przy ul. Marcinowskiego zostanie rozbudowana w ramach inwestycji "Zakup nowych autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania". W ramach prac zostaną wybudowane nowe miejsca postojowe dla autobusów przy stacji ładowania.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości