Wiadomości

Zabił żonę i upozorował wypadek. Mężczyzna skazany na dożywocie!

11 grudnia 2020, 11:19
fot. gorzowianin.com
W piątek 11 grudnia w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie zabójstwa Agnieszki Rams przez jej męża. Sąd nie miał wątpliwości, że to właśnie Karol R. jest odpowiedzialny za zabójstwo kobiety i upozorowanie wypadku. Sędzia zdecydował wymierzyć mężczyźnie najwyższą z możliwych kar – karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Po trwającym prawie dwa lata procesie, w piątek 11 grudnia w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie zabójstwa Agnieszki Rams do którego doszło 6 lat temu w Gądkowie Wielkim. Na ławie oskarżonych zasiadał Karol R., mąż ofiary. - Mężczyzna podstępnie zwabił swoją żonę do mieszkania w Gądkowie Wielkim pod pretekstem opieki nad potrąconym psem, co było nieprawdą. Następnie zadał kobiecie kilka ciosów w głowę twardym narzędziem. To spowodowało poważne urazy głowy, w tym krwawienie śródczaszkowe, co było bezpośrednią przyczyną śmierci. Następnie umieścił jej ciało w samochodzie marki fiat cinquecento i na drodze wojewódzkiej nr 139 upozorował wypadek samochodowy. Auto miało rozbić się o drzewo i zacząć palić. To mężczyzna podpalił samochód, ponieważ chciał zatrzeć ślady – opowiadał w rozmowie z portalem lubuskie24.pl prokurator Maciej Mielcarek.

Podczas mów końcowych, prokurator prowadzący sprawę nie miał wątpliwości, że mężczyzna jest winny zabójstwa swojej żony i wnioskował o karę dożywotniego pozbawienia wolności. Natomiast obrońca oskarżonego Karola R. wnosił o uniewinnienie. Również sam Karol R. (mężczyzna w międzyczasie zmienił imię i nazwisko na Paul W.) podkreślał, że nie zabił Agnieszki i że ogóle nie wierzy w to, że to było zabójstwo. Podkreślał, że telewizja zmanipulowała wszystko, jak również prokuratura miała swój udział w matactwie związanym z dokumentami w jego sprawie.

Natomiast sąd uznał, że Karol R. jest winny zarzucanych mu czynów. - Uznaję Karola R. za winnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i wymierzam mu karę dożywotniego pozbawienia wolności. Natomiast za podrobienie dokumentów wymierzam karę 1 roku więzienia. Łączna kara to dożywotnie pozbawienie wolności. Oskarżony będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie po 35 latach odbytej kary. Ponadto orzekam pozbawienie praw publicznych na okres 10 lat oraz zadośćuczynienie na rzecz matki Agnieszki Rams w kwocie 100 tys. zł – mówił podczas ogłoszenia wyroku sędzia Maciej Szulc.

Więcej informacji z regionu lubuskiego znajdziesz też na lubuskie24.pl

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości