• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Przetarg na stadion rozstrzygnięty. Miasto wybrało innego wykonawcę, niż zapowiadało

1 grudnia 2020, 12:47
fot. archiwum
Władze Gorzowa właśnie rozstrzygnęły przetarg na budowę stadionu lekkoatletycznego. Jak się ostatecznie okazało, na wykonawcę została wybrana najtańsza firma. Natomiast oferta firmy, którą chciało wybrać miasto, została ostatecznie odrzucona. Budowa stadionu ruszy w 2021 roku.

Miasto przeznaczyło 14 mln zł na budowę stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego, natomiast wszystkie oferty, które wpłynęły do Urzędu Miasta Gorzowa znacznie przekraczały budżet. Najtańszą ofertę złożyła firma Tamex Obiekty Sportowej z Warszawy na kwotę 17 mln 849 tys. zł, następnie firma Gardenia Sport z Warszawy na kwotę 18 mln 228 tys. zł, firma Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gretasport z Dąbrowy Górniczej 18 mln 391 tys. zł oraz Eversport z Warszawy na kwotę 18 mln 867 tys. zł. Tym samym najtańsza ofert przekraczała budżet o 3 mln 849 tys. zł.

Jednak pod koniec października prezydent Jacek Wójcicki zapowiadał, że dołoży brakujące pieniądze i pozytywnie rozstrzygnie przetarg. Miasto podkreślało, że budową stadionu nie zajmie się najtańsza firma, ponieważ kryterium oceny ofert była nie tylko cena, ale również termin realizacji oraz okres gwarancji. Jak podkreślał w październiku prezydent Wójcicki najkorzystniejszy bilans punktów miała firma Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gretasport z Dąbrowy Górniczej.

Miasto pod koniec listopada rozstrzygnęło w końcu oficjalnie przetarg i wybrało wykonawcę robót. Jak się okazało, wybrana została zupełnie inna firma, niż zapowiadał prezydent Wójcicki. Wszystko przez to, że urzędnicy odrzucili dwie oferty – firmy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gretasport z Dąbrowy Górniczej oraz Gardenia Sport z Warszawy. Natomiast przetarg wygrała firma Tamex Obiekty Sportowej z Warszawy, która zaoferowała najniższą kwotę - 17 mln 849 tys. zł. To oznacza, że miasto będzie musiało dołożyć 3 mln 849 tys. zł,

Jak czytamy w uzasadnieniu, oferta firmy Gardenia Sport z Warszawy została odrzucona zgodnie z art 89 ust. 1 pkt 2 ustawy pzp., czyli zamawiający odrzucił ofertę, ponieważ jej treść nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Natomiast oferta firmy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gretasport z Dąbrowy Górniczej została odrzucona zgodnie z art 89 ust. 1 pkt 7a ustawy pzp., czyli wykonawca nie wyraził zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.

Jak zapowiada wykonawca, firma Tamex Obiekty Sportowej z Warszawy - stadion lekkoatletyczny zostanie wybudowany do 18 marca 2022 roku i gwarantuje 6-letni okres gwarancji. Pierwsze prace przy budowie stadionu ruszą w 2021 roku.

Jak będzie wyglądał nowy stadion?

Nowy stadion lekkoatletyczny będzie miał 8-torową bieżnię z tartanu, rów z wodą do biegów z przeszkodami. A do tego skocznię do skoku w dal i trójskoku, dwie skocznie do skoku wzwyż oraz dwie skocznie do skoku o tyczce. Ponadto znajdzie się płyta do rzutu oszczepem oraz do pchnięcia kulą. A także rzutnia do rzutów dyskiem i młotem wraz z klatką wysokości 7/10 m. Nie zabraknie również boiska z nawierzchnią z trawy naturalnej z systemem zraszania i drenażem. W planach jest również przebudowa trybun.

Na terenie boiska piłkarsko-lekkoatletycznego zostaną wybudowane rozgrzewkowe urządzenia lekkoatletyczne. Pojawi się bieżnia 4-torowa, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, młotem i oszczepem oraz skocznia do skoku wzwyż. W ramach infrastruktury technicznej planuje się wykonać instalację zraszania, oświetlenia sportowego bieżni i terenu oraz instalacji elektrycznej na potrzeby rozgrywania zawodów lekkoatletycznych.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości