Wiadomości

Co ze żłobkiem i przedszkolem na os. Europejskim?

29 listopada 2020, 14:32
fot. archiwum
Władze Gorzowa nie rezygnują z budowy żłobka i przedszkola na os. Europejskim. W planach jest budowa jednej placówki, w której będzie mieściło się przedszkole z oddziałem żłobkowym. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji. Jeżeli uda się zdobyć pieniądze, wówczas placówka powstanie do końca 2022 roku.

Osiedle Europejskie to najmłodsze i najbardziej dynamicznie rozwijające się osiedle w Gorzowie, które wybierają osoby młode oraz rodziny z dziećmi. Dlatego też dla mieszkańców Europejskiego ważne jest rozwijanie infrastruktury osiedla, tym bardziej że nowe bloki są budowane w ekspresowym tempie, a osiedle rozrasta się w stronę Gorzowskich Muraw i ul. Dobrej.

Dlatego też od kilku lat władze Gorzowa planują budowę żłobka i przedszkola na os. Europejskim. Urzędnicy złożyli wniosek o dofinansowanie inwestycji ze środków Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych w ramach drugiej puli konkursu. Projekt pod nazwą „Budowa żłobko-przedszkola na osiedlu Europejskim” zakłada dofinansowanie w wysokości 16 mln 335 tys. zł.

- Inwestycja zostanie zrealizowana w przypadku uzyskania dofinansowania i będzie musiał zostać skończona do końca 2022 roku zgodnie z wytycznymi programu – podkreśla Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. Jak podkreślają urzędnicy, budowa placówki powinna rozwiązać problemy mieszkańców os. Europejskiego, którzy potrzebują placówki dla swoich dzieci jak najbliżej miejsca zamieszkania. Jeżeli miasto otrzyma pieniądze, pierwsze prace będą mogły ruszyć w drugiej połowie 2021 roku – wcześniej trzeba będzie jeszcze przygotować przetarg i wybrać wykonawcę inwestycji.

Nowoczesne przedszkole ze żłobkiem

Przedszkole z oddziałem żłobkowym zostanie wybudowane na działce o powierzchni 2 hektarów przy ul. Brukselskiej, Haskiej i Wiedeńskiej. Będzie to obiekt parterowy, przewidziany na 5 oddziałów przedszkolnych z możliwością bezkolizyjnej rozbudowy o kolejne 5 oddziałów. Każdy oddział będzie liczył po 25 dzieci. Do tego powstaną 3 oddziały żłobkowe.

Przy każdej sali zajęć zostaną wybudowane toalety dla dzieci orz zaplecza na pomoce i leżaki. Będzie też możliwość wyjścia na duży taras z każdej sali. W przedszkolu będzie mieściła się również sala gimnastyczna o powierzchni 120 metrów kwadratowych z pomieszczeniem na sprzęt sportowy. Ponadto w budynku znajdzie się sala zabaw i szatnie.

Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach zagospodarowania terenu, zostanie wybudowany plac zabaw z wydzieleniem części dla dzieci młodszych. Teren przedszkola będzie ogrodzony, a do tego będzie posiadał monitoring i alarm.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości